Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podstawowe informacje | Crash Bandicoot 2 | Trofea Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Przed Tobą wszystkie niezbędne informacje, które pomogą Ci odblokować trofea w Crash Bandicoot 2 i zdobyć platynę.

Poniżej odnajdziesz wszystkie wstępne i kluczowe informacje, które pomogą Ci zrozumieć proces odblokowywania trofeów w grze Crash Bandicoot 2.

Ogólne informacje na temat trofeów gry Crash Bandicoot 2

Orientacyjny poziom trudności trofeów - 7-8/10 - Trofea w grze Crash Bandicoot 2: Strikes Back są nieco prostsze do zdobycia od tych z pierwszej części serii, ale nadal stanowią wyzwanie i pozyskanie platynowego trofeum wymaga sporego wysiłku i dużych umiejętności. Zdobycie wielu trofeów wiąże się z koniecznością wykazania się ogromną zwinnością i precyzją. Wymagane jest wielokrotne powtarzanie tych samych poziomów po to żeby zapamiętać ich przebieg i następnie bezbłędnie wykonać wszystkie ruchy pozwalające na ominięcie (licznych) pułapek i przeciwników. Co więcej niektóre trofea wymuszają zaliczanie etapów na czas. Bardzo często sprostanie nałożonym przez grę limitom czasowym wiąże się z koniecznością żmudnego wypracowania idealnej trasy przemarszu i wykonania jej bez nawet najmniejszych błędów. Jedynym pocieszeniem jest to, że etapy w grze w większości przypadków nie są zbyt długie i nawet najbardziej rozbudowane poziomy można ukończyć w kilka minut (nie licząc czasu potrzebnego na powtarzanie sekcji po ewentualnej śmierci Crasha).

Orientacyjna ilość czasu na ukończenie gry w 100% - Ponad 20 godzin. Ilość czasu potrzebnego do zdobycia platyny jest bardzo trudna do oszacowania, gdyż wszystko zależy od umiejętności gracza. Dodatkowo w przypadku gry Crash Bandicoot 2 premiowana jest znajomość klasycznej wersji tej gry, na bazie której powstał remake, gdyż w obu edycjach etapy mają taki sam przebieg.

Liczba trofeów - 25 - Do zdobycia jest 7 brązowych trofeów, 11 srebrnych trofeów, 6 złotych trofeów i 1 platynowe trofeum.

Trofea offline - 25 - Wszystkie trofea zdobywa się w trybie dla pojedynczego gracza.

Trofea online - 0 - Crash Bandicoot 2 nie posiada żadnych trybów multiplayer.

Czy poziom trudności wpływa na zdobywanie trofeów? - Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back nie posiada opcji wyboru poziomu trudności. Jedynym ułatwieniem jest to, że po tym jak Crash zginie kilka razy pod rząd gra może w nieznaczny sposób pomóc - przywoła maskę Aku Aku zapewniającą dodatkową ochronę przed wybranymi zagrożeniami oraz utworzy dodatkowy punkt kontrolny.

Opcja powtarzania etapów - Jest - Korzystanie z tej opcji jest wręcz obowiązkowe, gdyż w wielu etapach nie jest możliwe odnalezienie wszystkich skrzyń podczas zaliczania ich po raz pierwszy. Dodatkowo wyścigi z czasem odblokowywane są dopiero po ukończeniu etapów na "standardowych" zasadach.

Minimalna wymagana liczba przejść gry - Jedno + powtarzanie etapów - Każdy zaliczony etap możesz w dowolnym momencie powtórzyć, np. po to żeby dotrzeć do pominiętych skrzyń czy rozegrać wyścig z czasem. Poziomy wybiera się z kolejnych pomieszczeń z portalami i podróżuje się pomiędzy nimi z wykorzystaniem centralnej windy (nowe piętra odblokowywane są w miarę postępów w grze).

Plan zdobycia wszystkich trofeów gry Crash Bandicoot 2

Krok 1 - Zdobycie trofeum Cortex N. Furiated

Wyjątkowo postaraj się od zdobycia tego brązowego trofeum, gdyż zakłada ono wykonanie kilku prostych czynności na samym początku gry i ich założeniem jest doprowadzenie do rozzłoszczenia doktora Neo Cortexa, który wydaje polecenia Crashowi. Jeśli przegapisz to trofeum to będziesz mógł się nim zająć także później, ale konieczne będzie wybranie opcji rozpoczęcia gry od nowa i ponowne zaliczenie prologu przygody (zadbaj wtedy o wcześniejsze utworzenie manualnego zapisu stanu gry żeby nowy autosave nie usunął Twoich dotychczasowych postępów!).

Krok 2 - Ukończenie wszystkich etapów i pokonanie wszystkich bossów

W Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back do zaliczenia jest 30 poziomów plus 2 ukryte (Totally Fly i Totally Bear), które odblokowuje się dzięki odnalezieniu sekretnych portali. Za zaliczanie etapów "eksploracyjnych" domyślnie nie otrzymasz żadnych trofeów, ale ich ukończenie jest potrzebne do odblokowania ich sobie na potrzeby ich powtarzania. Wyjątkiem są trofea przyznawane za odnajdywanie w wybranych poziomach sekretnych portali i do zlokalizowania jest w sumie pięć takich tajnych przejść.

Trofea otrzymuje się z tytułu staczania walk z bossami. W grze do pokonania jest pięciu unikalnych przeciwników i każda wygrana walka odblokowuje jedno trofeum. Zdobędziesz w ten sposób dwa brązowe, dwa srebrne i jedno złote trofeum.

Uwaga - Od samego początku gry staraj się manualnie zapisywać stan gry przed każdym nowo rozpoczętym poziomem. Jeśli w trakcie jego zaliczania stracisz zbyt dużą liczbę żyć to rozważ wyjście z niego i załadowanie ostatniego zapisanego stanu gry. Ma to na celu dążenia do zdobycia w dalszej części gry trofeum 99 Percent Perspiration, które otrzymuje się za zgromadzenie w sumie 99 żyć.

Krok 3 - Zdobycie trofeów związanych z różnorakimi drobnymi czynnościami

Niektóre z tych trofeów możesz odblokować nawet się o nie specjalnie nie starając. Mowa tu chociażby o trofeum Buzz Off!, które odblokowywane jest po tym jak Crash po raz pierwszy użądlony zostanie przez pszczołę, czy o trofeum A Road Less Traveled odblokowywanym za zbadanie pierwszej bonusowej rundy (są one w większości trudne do przegapienia).

O inne "drobne" trofea być może będziesz musiał dodatkowo powalczyć, jak na przykład o Crash Cubed za przyczynienie się do śmierci Crasha w bardzo specyficznych okolicznościach czy Boom Shakalaka! za pokonanie pięciu dowolnych przeciwników unikalnym atakiem Coco (jest ona dodatkową grywalną postacią gry).

Krok 4 - Odblokowanie pięciu kolorowych klejnotów

Do odblokowania są zielony, niebieski, fioletowy, żółty i czerwony klejnot i dobrą wiadomością jest to, że w przeciwieństwie do pierwszej części serii Crash Bandicoot nie musisz zaliczać całych poziomów bez zgonów żeby mieć szansę na ich otrzymanie. Zdobywa się je za wykonywanie określonych czynności w wybranych głównych etapach gry (np. za odnalezienie sekretnej ścieżki albo zaliczenie wyścigu na czas) i więcej informacji na temat wejścia w ich posiadanie znajdziesz w opisie trofeum Laser Powered Vengence. Kolorowe klejnoty będą ci potrzebne do dotarcia do niektórych skrzyń oraz czystych klejnotów.

Krok 5 - Zdobycie 37 czystych klejnotów

Ze zdobywaniem klejnotów powiązane są trzy trofea gry - A Diamond in the Rough, One Man's Trash oraz Laser Powered Vengence.

Oprócz pięciu kolorowych klejnotów z kroku 4 do zdobycia jest także 37 czystych klejnotów (Clear Gem). Liczba możliwych do zdobycia czystych klejnotów różni się w zależności od etapu i maksymalnie mogą to być dwa klejnoty. Gra może je przyznać przede wszystkim za ukończenie etapu niszcząc w nim wszystkie skrzynie, za bezbłędne dotarcie do końca ścieżki śmierci oraz za zbadanie sekretnej ścieżki po skorzystaniu z kolorowego klejnotu. Po więcej szczegółów przejdź do opisu trofeum Laser Powered Vengence.

Uwaga - Klejnotów nie otrzymuje się za wygrywanie walk z bossami!

Krok 6 - Uzbieranie 27 złotych reliktów

Z reliktami powiązane są trzy kolejne trofea - Kick the Tires!, Light the Fires! oraz Wumpa-Burner Engaged!. Ogromnym utrudnieniem jest to, że dwa z nich wymuszają zdobywanie złotych reliktów, czyli uzyskiwanie ponadprzeciętnie dobrych wyników podczas ścigania się z czasem w poszczególnych etapach. To bardzo duże wyzwanie, które wymusza doskonałe zapoznanie się z etapami i trasą biegu oraz przede wszystkim wykonywanie wszystkich akcji bez popełniania jakichkolwiek błędów i nie zatrzymując się nigdzie na dłużej żeby nie zmarnować cennych sekund.

Uwaga - Zdobywaniem reliktów zajmij się dopiero po pokonaniu finałowego bossa gry, bo zdobędziesz wtedy buty szybkości (Speed Shoes), które są NIEZWYKLE pomocne w ustanawianiu dobrych rekordów!