Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Laser Powered Vengence | Crash Bandicoot 2 | Trofea Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Na stronie znajduje się szczegółowy opis odblokowania złotego trofeum o nazwie "Laser Powered Vengence" w grze Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back na PlayStation 4. Trofeum to jest przyznawane za zdobycie wszystkich 42 klejnotów (Gems).

To jedno z najtrudniejszych trofeów do odblokowania, a to dlatego, iż wymusza ono wykonanie wszystkich możliwych czynności i odnalezienia wszystkich sekretów w 27 "eksploracyjnych" etapach gry (walki z bossami nie są brane pod uwagę).

Starania o zdobycie tego trofeum powinieneś rozpocząć od powalczenia o wejście w posiadanie pięciu różnokolorowych klejnotów. Łatwiej się je zdobywa od kolorowych klejnotów z pierwszej części Crash Bandicoota, ale mimo wszystko czeka Cię sporo pracy.

Niebieski klejnot (Blue Gem) możesz zdobyć w etapie Turtle Woods - Laser Powered Vengence | Crash Bandicoot 2 | Trofea - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Niebieski klejnot (Blue Gem) możesz zdobyć w etapie Turtle Woods. Jest on przyznawany za ukończenie tego poziomu nie niszcząc po drodze żadnych skrzyń. To zdecydowanie najprostszy kolorowy klejnot do odblokowania.

Czerwony klejnot (Red Gem) możesz zdobyć w etapie Snow Go, ALE najpierw musisz odblokować sekretny portal w poziomie Air Crash (wykonuje się to w ramach zdobywania trofeum Jumping the Jetboard i sprawdź jego opis żeby dowiedzieć się więcej) - Laser Powered Vengence | Crash Bandicoot 2 | Trofea - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Czerwony klejnot (Red Gem) możesz zdobyć w etapie Snow Go, ALE najpierw musisz odblokować sekretny portal w poziomie Air Crash (wykonuje się to w ramach zdobywania trofeum Jumping the Jetboard i sprawdź jego opis żeby dowiedzieć się więcej). Po przejściu przez portal możesz skorzystać z kolejnego portalu w piwnicy. Przeniesie Cię on do niedostępnej wcześniej części etapu Snow Go. Czerwony klejnot jest w końcowej części tej dodatkowej ścieżki.

1 - Laser Powered Vengence | Crash Bandicoot 2 | Trofea - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Zielony klejnot (Green Gem) możesz zdobyć w etapie The Eel Deal - Laser Powered Vengence | Crash Bandicoot 2 | Trofea - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Zielony klejnot (Green Gem) możesz zdobyć w etapie The Eel Deal. Znajduje się on w sekretnej lokacji odnajdywanej po dotarciu do prawego rozgałęzienia z duża liczbą zielonych skrzynek z nitrogliceryną. W miejscu tym jest śluza-iluzja (powyższy obrazek) i po przejściu przez nią znajdziesz się w sekretnym obszarze. Musisz przejść na jego koniec gdzie ukryto klejnot.

Zółty klejnot (Yellow Gem) możesz zdobyć w etapie Plant Food - Laser Powered Vengence | Crash Bandicoot 2 | Trofea - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Zółty klejnot (Yellow Gem) możesz zdobyć w etapie Plant Food. Zakłada on ukończenie etapu przed upływem wyznaczonego czasu. Licznik upływu czasu pojawia się na ekranie dopiero po dotarciu do pierwszego punktu kontrolnego. Na potrzeby tego wyzwania musisz ignorować skrzynie oraz potwory i jak najszybciej zmierzać do końcowego portalu.

2 - Laser Powered Vengence | Crash Bandicoot 2 | Trofea - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Fioletowy klejnot (Purple Gem) możesz zdobyć w etapie Bee-Having - Laser Powered Vengence | Crash Bandicoot 2 | Trofea - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Fioletowy klejnot (Purple Gem) możesz zdobyć w etapie Bee-Having. Podczas przechodzenia tego etapu natrafisz na schody zbudowane z zielonych skrzynek (pokazuje je obrazek 1). Jest to kolejna iluzja, gdyż zielone skrzynie są w pełni bezpieczne i możesz na nie zacząć wskakiwać żeby dotrzeć do sekretnego obszaru. Zbadaj go żeby zlokalizować klejnot.

Pozyskiwaniem czystych klejnotów (Clear Gem) zajmij się dopiero po zdobyciu wyszczególnionych powyżej pięciu kolorowych, gdyż w przeciwnym wypadku zdobycie niektórych z nich nie będzie możliwe. Standardowo otrzymuje się jeden czysty klejnot za ukończenie jednego poziomu i zniszczenie w nim wszystkich skrzyń. To jednak nie wszystko, bo brakujące klejnoty możesz zdobywać też na inne sposoby. Oto zestawienie etapów oferujących okazje do pozyskania dodatkowych czystych klejnotów:

  1. Hang Eight - Musisz ukończyć etap przed upływem czasu. Licznik pojawia się na ekranie po dotarciu do pierwszego punktu kontrolnego.
  2. Air Crash - Musisz zaliczyć ścieżkę śmierci (Death Route).
  3. Sewer of Later - Musisz zbadać do końca sekretną ścieżkę dostępną po umieszczeniu w slocie żółtego klejnotu.
  4. Road to Ruin - Musisz zaliczyć ścieżkę śmierci (Death Route).
  5. Diggin' It - Musisz zaliczyć ścieżkę śmierci (Death Route).
  6. Cold Hard Crash - Musisz zaliczyć ścieżkę śmierci (Death Route).
  7. Ruination - Musisz zbadać do końca sekretną ścieżkę dostępną po umieszczeniu w slocie zielonego klejnotu.
  8. Piston It Away - Musisz zaliczyć ścieżkę śmierci (Death Route).
  9. Night Fight - Musisz zaliczyć ścieżkę śmierci (Death Route).
  10. Spaced Out - Musisz użyć wszystkich pięciu kolorowych klejnotów do odblokowania kolejnych sekretnych ścieżek i dotrzeć dzięki nim do komnaty z czystym klejnotem.