Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Bug Lite | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  • Czysty klejnot #1 (Clear Gem) - Zniszcz wszystkich 112 skrzyń.
  • Czysty klejnot #2 (Clear Gem) - Odblokuj wszystkie sekretne obszary i dotrzyj na koniec ostatniego z nich.
  • 5 sekretnych lokacji (po jednej dla każdego kolorowego klejnotu, odblokowuje się je po kolei).
  • 1 bonusowa runda.

Uwaga - Zanim rozpoczniesz ten etap postaraj się zdobyć wszystkich 5 kolorowych klejnotów w poprzednich misjach. Tylko wtedy będziesz mógł odblokować wszystkie sekretne obszary i dotrzeć dzięki temu do jednego z czystych klejnotów.

Uwaga - Etap ten najlepiej jest zaliczyć dwa razy. Przy pierwszym podejściu zignoruj niebieską płytę prowadzącą do pierwszej z pięciu sekretnych ścieżek i skup się jedynie na dotarciu do wszystkich skrzyń. Rozgrywając misję po raz drugi dotrzyj do niebieskiej platformy i przejdź przez wszystkich pięć tajnych lokacji. Alternatywny portal kończący etap odnajdziesz tuż po zdobyciu czystego klejnotu w ostatniej piątej lokacji..

Opis:

To podobny etap do Fight Night z Crash Bandicoota 2, a to dlatego, iż wymusza on wspomaganie się świetlikami podczas badania bardzo ciemnych lokacji. Utrudnieniem jest oczywiście to, że świetliki po pewnym czasie odlatują i dlatego należy się śpieszyć z docieraniem do kolejnych obszarów. O ile samo dotarcie do końca głównej ścieżki nie jest problematyczne, to zniszczenie po drodze wszystkich skrzyń wymusza pośpiech i lepsze zapoznanie się z tym etapem na wypadek konieczności podróżowania przez pewien czas w całkowitych ciemnościach.

Rozpocznij podróż główną ścieżką pozbywając się po drodze pierwszych kobr i uważając na aligatory wyskakujące z kilku dziur - Bug Lite | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Rozpocznij podróż główną ścieżką pozbywając się po drodze pierwszych kobr i uważając na aligatory wyskakujące z kilku dziur. Po dotarciu w pobliże wejścia do grobowca ostrożnie przeskocz po płytach ze skarabeuszami, bo jak zapewne pamiętasz będą one dość szybko odpadały.

W miejscu z powyższego obrazka na Crasha "czekają" pierwsze świetliki. Zbliżenie się do nich sprawi, że zaczną one podążać za bohaterem i rozświetlać kolejne, bardzo ciemne lokacje. Musisz się jednak zawsze śpieszyć, gdyż świetliki pozostają w otoczeniu Crasha tylko przez określony czas i później odlatują. Jeśli nie zdążysz z dotarciem do kolejnych świetlików to zmuszony zostaniesz do poruszania się w całkowitych ciemnościach i z racji na dużą ilość przepaści oraz przeciwników jest to praktycznie samobójstwem.

W trakcie przeprawy staraj się oczywiście niszczyć kolejne skrzynie, ale nie zatrzymuj się na dłużej żeby np - Bug Lite | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

W trakcie przeprawy staraj się oczywiście niszczyć kolejne skrzynie, ale nie zatrzymuj się na dłużej żeby np. pozbierać wyrzucone z nich jabłka. Dodatkowo tuż po wejściu do grobowca przeskocz nad pokazaną na obrazku małą prawą przepaścią żeby ominąć oświetlone punkty aktywujące boczne pułapki. W kolejnym korytarzu wykonaj podwójny skok żeby ominąć mumię z kolcami.

Niedaleko nowych świetlików są zamykające się kamienne bloki. Ze zbliżeniem się do świetlików zaczekaj aż po ich "przyłączeniu" będziesz od razu mógł wyruszyć dalej (a nie najpierw zaczekać aż bloki ponownie się rozsuną). Tuż za tą pułapką natrafisz na 8 zwykłych skrzyń i postaraj się z pomocą tornada jak najszybciej je poniszczyć. Przeskocz na jedną z płyt ze skarabeuszem i równie szybko z niej zeskocz. Podczas wspinaczki po schodach uważaj z kolei na sarkofag z mumią oraz na nowe kamienne bloki.

Niedługo po minięciu pułapki z kamiennymi blokami dotrzesz do pokazanej na obrazku płyty, która pozwala przenieść się do pierwszej sekretnej lokacji - Bug Lite | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Niedługo po minięciu pułapki z kamiennymi blokami dotrzesz do pokazanej na obrazku płyty, która pozwala przenieść się do pierwszej sekretnej lokacji. Będzie ona dostępna tylko jeśli posiadasz niebieski klejnot. Do zbadania jest w sumie 5 sekretnych obszarów i dociera się do nich po kolei wykorzystując kolejne kolorowe klejnoty. Oto co czeka Cię w tych lokacjach:

  • Niebieska sekretna lokacja - Do pokonania jest długi korytarz z oświetlonymi punktami aktywującymi boczne pułapki. Nie możesz ich całkowicie omijać, tak więc musisz szybko podróżować bez zatrzymywania się. Na kolejne półki docieraj polegając na zwykłych skokach. Po drodze dodatkowo uważaj na zamykające się kamienne bloki oraz na mumię.
  • Zielona sekretna lokacja - W tej części grobowca musisz unikać zielonych skrzyń z nitrogliceryną oraz kolców (możesz przebiegać obok nich jeśli aktualnie są całkowicie wysunięte).
  • Fioletowa sekretna lokacja - Wskocz na lewą platformę i następnie na pomost w całości złożony ze słabych płyt ze skarabeuszami. Biegnij tu w lewo bez zatrzymywania się i wykonaj podwójny skok w stronę nowej ruchomej platformy. Po drodze do wykonania jest jeszcze kilka podobnych skoków. Napotkasz też mumię, którą wyeliminuj stojąc na bezpiecznych płytach NEO.
  • Żółta sekretna lokacja - To bardzo prosta lokacja. Omijaj kolejne mumie z kolcami polegając na podwójnych skokach. Pilnuj się tylko żeby nie spaść gdzieś w przepaść.
  • Czerwona sekretna lokacja - Nie ma tu żadnych pułapek ani wrogów i od razu możesz zabrać czysty klejnot. Tuż za nim jest portal pozwalający zakończyć etap.

Uwaga! W uniknięciu śmierci w sekretnych obszarach mogą ci pomóc maski Aku Aku. Nieco dalej na głównej ścieżce odnajdziesz aż trzy z nich, które uczynią Crasha chwilowo nieśmiertelnym. Po zebraniu ich możesz wrócić się do niebieskiej platformy i bezproblemowo unikać wystrzeliwanych ze ścian pocisków w niebieskiej lokacji.

Tuż po minięciu niebieskiej platformy podczas podróżowania główną ścieżką dotrzesz do pokazanej na powyższym obrazku wieży ze skrzyń - Bug Lite | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Tuż po minięciu niebieskiej platformy podczas podróżowania główną ścieżką dotrzesz do pokazanej na powyższym obrazku wieży ze skrzyń. W każdej z nich jest maska Aku Aku i zniszczenie ich wszystkich sprawi, że główny bohater stanie się nieśmiertelny.

Wykorzystaj to, że jesteś chwilowo nietykalny i rozpocznij bieg, w trakcie którego śmiało zderzaj się z zielonymi skrzyniami z nitrogliceryną oraz z napotykanymi przeciwnikami. Musisz uważać jedynie na przepaście oraz na pomost z płyt ze skarabeuszami, gdyż nawet komplet masek nie uchroni Cię przed śmiercią po spadnięciu w przepaść. W dalszej części biegu szybko zniszcz też wieżę złożoną ze standardowych oraz wzmocnionych skrzyń.

1 - Bug Lite | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Tuż po minięciu jednego z kolejnych checkpointów natrafisz na pokazaną na obrazku 1 płytę z pytajnikiem - Bug Lite | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Tuż po minięciu jednego z kolejnych checkpointów natrafisz na pokazaną na obrazku 1 płytę z pytajnikiem. Przenosi ona do bonusowej rundy z aż 40 skrzyniami do zniszczenia. Niestety także i w bonusowej rundzie musisz radzić sobie z utrudnieniem polegającym na konieczności podróżowania w towarzystwie świetlików.

Po drodze szybko niszcz zwykłe skrzynie (na największych ich zgrupowaniach możesz po skoku lądować całym ciałem) i uderzaj w te z wykrzyknikami odblokowujące nowe pomosty. Niemal pewne jest to, że nie zdążysz ze zniszczeniem wszystkich skrzyń zanim nastą ciemności. Pomijaj w rezultacie bardziej problematyczne skrzynie i postaraj się przedwczewśnie dotrzeć do miejsca zakończenia bonusowej rundy. Są tam pokazane na obrazku 2 nowe świetliki. Po przyłączeniu ich powróć do pominiętych skrzyń. W przypadku tych zawieszonych nad przepaścią warto pomóc sobie bazooką.

Po powrocie do głównej części grobowca wyrusz dalej. Pilnuj się w korytarzu z oświetlonymi punktami oraz mumią. Najlepiej jest przez niego przebiec trzymając się blisko prawej ściany. Po minięciu zamykających się kamiennych bloków zabierz fioletowy kryształ. Ścisła końcówka etapu nie jest już zbyt trudna. Omiń mumię, szybko wyeliminuj kobry i nie dotknij żadnej z nowych zielonych skrzyń. Zanim opuścisz ten etap uderz w ostatnią skrzynię z wykrzyknikiem (zdetonuje ona ominięte zielone skrzynie).