Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podstawowe informacje | Crash Bandicoot 3 | Trofea Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Poniższe informacje pomogą Ci zrozumieć w pełni proces odblokowywania WSZYSTKICH trofeów w grze Crash Bandicoot 3:

Ogólne informacje na temat trofeów gry Crash Bandicoot 3

Orientacyjny poziom trudności trofeów - 6/10 - Gra Crash Bandicoot 3: Warped jest prostsza pod kątem zdobywania trofeów od pozostałych tytułów wchodzących w skład kolekcji Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, aczkolwiek nie oznacza to, iż zdobycie platynowego trofeum nie wymaga dużych umiejętności. Najtrudniejsze do odblokowania po raz kolejny są te trofea, które powiązano ze zdobywaniem reliktów, a to dlatego, że w wielu etapach bardzo nieprzyjemnie porozmieszczano pułapki i zdobycie kompletu co najmniej złotych reliktów może okazać się dużym problemem. Jedynym pocieszeniem jest w tym przypadku to, że w większości etapów dotarcie do końcowego portalu nie zajmuje zbyt dużo czasu (przy założeniu, że po drodze zignorujesz okazje do niszczenia skrzyń czy badania opcjonalnych obszarów). W Crash Bandicoot 3: Warped nieco bardziej problematyczne jest również pozyskanie wszystkich czystych klejnotów. Do dotarcia do miejsc ich odnajdywania musisz dysponować kompletem kolorowych klejnotów i jeden z nich można zdobyć dopiero po zgromadzeniu co najmniej dziesięciu reliktów.

Orientacyjna ilość czasu na ukończenie gry w 100% - Ponad 20 godzin. Ilość czasu potrzebnego do zdobycia platyny jest bardzo trudna do oszacowania, gdyż wszystko zależy od umiejętności gracza. Dodatkowo w przypadku gry Crash Bandicoot 3 premiowana jest znajomość klasycznej wersji tej gry, na bazie której powstał remake, gdyż w obu edycjach etapy mają taki sam przebieg.

Liczba trofeów - 25 - Do zdobycia jest 8 brązowych trofeów, 10 srebrnych trofeów, 6 złotych trofeów i 1 platynowe trofeum.

Trofea offline - 25 - Wszystkie trofea zdobywa się w trybie dla pojedynczego gracza.

Trofea online - 0 - Crash Bandicoot 3 nie posiada żadnych trybów multiplayer.

Czy poziom trudności wpływa na zdobywanie trofeów? - Crash Bandicoot 3: Warped nie posiada opcji wyboru poziomu trudności. Jedynym ułatwieniem jest to, że po tym jak Crash zginie kilka razy pod rząd gra może w nieznaczny sposób pomóc - przywoła maskę Aku Aku zapewniającą dodatkową ochronę przed wybranymi zagrożeniami oraz utworzy dodatkowy punkt kontrolny.

Opcja powtarzania etapów - Jest - Korzystanie z tej opcji jest wręcz obowiązkowe, gdyż w wielu etapach nie jest możliwe odnalezienie wszystkich skrzyń podczas zaliczania ich po raz pierwszy. Dodatkowo wyścigi z czasem odblokowywane są dopiero po ukończeniu etapów na "standardowych" zasadach.

Minimalna wymagana liczba przejść gry - Jedno + powtarzanie etapów - Każdy zaliczony etap możesz w dowolnym momencie powtórzyć, np. po to żeby dotrzeć do pominiętych skrzyń czy rozegrać wyścig z czasem. Poziomy wybiera się z kolejnych obszarów z portalami sąsiadujących z głównym hubem. Gra odblokowuje dostęp do nowych obszarów grupami po pięć etapów. Wyjątkiem są bonusowe etapy 26-30 - są one w piwnicy i do nich dociera się z użyciem pomarańczowej windy (pojawia się ona po zdobyciu 5 reliktów).

Plan zdobycia wszystkich trofeów gry Crash Bandicoot 3

Krok 1 - Ukończenie wszystkich głównych etapów i pokonanie wszystkich bossów

W skład podstawowej "kampanii" gry Crash Bandicoot 3: Warped wchodzi 30 poziomów. 25 z nich to etapy powiązane z eksploracją, a pozostałych 5 etapów to walki z bossami. Gra odblokowuje główne poziomy grupami po pięć i pewną ciekawostką jest to, że poziomy z tej samej grupy (np. z lokacji utrzymanej w futurystycznej stylistyce) możesz zaliczać w dowolnej kolejności. Opcja ta przydaje się w kilku miejscach żeby wcześniej zdobyć kolorowy klejnot i móc użyć go na wcześniejszym etapie z tej samej grupy w celu odblokowania sekretnej ścieżki.

Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii nie otrzymasz żadnych trofeów za ukończenie poziomów eksploracyjnych. Trofea są przyznawane z kolei za staczanie walk z bossami. W grze do pokonania jest pięciu unikalnych przeciwników i każda wygrana walka odblokowuje jedno trofeum. Zdobędziesz w ten sposób dwa brązowe, dwa srebrne i jedno złote trofeum.

Uwaga - Od samego początku gry staraj się manualnie zapisywać stan gry przed każdym nowo rozpoczętym poziomem. Jeśli w trakcie jego zaliczania stracisz zbyt dużą liczbę żyć to rozważ wyjście z niego i załadowanie ostatniego zapisanego stanu gry. Ma to na celu dążenia do zdobycia w dalszej części gry trofeum A Stitch in Time Saves 99, które otrzymuje się za zgromadzenie w sumie 99 żyć.

Krok 2 - Zdobycie 25 reliktów

Z reliktami powiązane są trzy trofea - Buckle Up, Boys, Buckle Up!, Is There a Problem Granny?! oraz Boo-yah, Grandma! Boo-yah!. W dwóch poprzednich częściach serii wskazane było zostawienie sobie zdobywania ich na sam koniec, aczkolwiek w przypadku Crash Bandicoota 3 powinieneś zająć się nimi tuż po tym jak pokonasz doktora Neo Cortexa (finałowego bossa) i zdobędziesz buty Speed Shoes pomocne w uzyskiwaniu lepszych rezultatów w próbach czasowych. Za takim działaniem przemawia to, że relikty będą ci potrzebne do:

  • zdobycia żółtego klejnotu (Yellow Gem) - musisz dysponować co najmniej dziesięcioma z nich
  • odblokowania ukrytych etapów 26-30 w piwnicy - w celu zagwarantowania sobie dostępu do wszystkich bonusowych etapów musisz zebrać 25 reliktów

Dość ważną informacją jest to, że wymienione powyżej nagrody możesz odblokować nawet jeśli uzbierasz same szafirowe ("najgorsze") relikty. Na potrzeby przywołanych wcześniej trofeów poowinieneś jednak od samego początku walczyć o zdobywanie co najmniej złotych reliktów. To oczywiście bardzo duże wyzwanie, które wymusza doskonałe zapoznanie się z etapami i trasą biegu oraz przede wszystkim wykonywanie wszystkich akcji bez popełniania jakichkolwiek błędów i nie zatrzymując się nigdzie na dłużej żeby nie zmarnować cennych sekund.

Krok 3 - Odblokowanie pięciu kolorowych klejnotów

Do odblokowania są zielony, niebieski, fioletowy, żółty i czerwony klejnot. Zdobycie czterech spośród pięciu z nich powiązane jest z eksploracją wybranych poziomów gry i nie powinieneś mieć z tym większych problemów. Problematyczny jest jedynie żółty klejnot (Yellow Gem). Wymusza on odblokowanie sekretnego etapu 27 Hang 'Em High w piwnicy (szczegóły w kroku 4), który staje się dostępny dopiero po zdobyciu co najmniej 10 reliktów. Musisz następnie zaliczyć sekretną ścieżkę, co pozwoli ci wejść w jego posiadanie.

Krok 4 - Ukończenie wszystkich sekretnych etapów i zdobycie wszystkich 30 reliktów

W Crash Bandicoot 3: Warped do odblokowania jest w sumie siedem bonusowych etapów. Pięć z nich to poziomy 26-30 z sekretnej lokacji w piwnicy i tak jak już zostało to zaznaczone w opisie kroku 2 do ich odblokowania potrzebujesz w sumie 25 (dowolnych) reliktów.

Oprócz poziomów z piwnicy do odblokowania są również dwa dodatkowe etapy - Hot Coco i Eggipus Rex. W tym przypadku musisz wykonać nietypowe czynności w dwóch głównych etapach gry i odnaleźć dzięki temu sekretne portale. Z odnalezieniem tych tajnych przejść powiązane są dwa trofea - UFO Xing oraz Getting Carried Away.

Po odblokowaniu wszystkich bonusowych etapów zdobądź pięć brakujących reliktów i ponownie zadbaj o to żeby były one co najmniej złotego koloru (reliktów nie zdobędziesz w etapach 27 i 29, gdyż portale prowadzą jedynie do sekretnych ścieżek poziomów rozegranych już w głównej części gry).

Krok 5 - Zdobycie 37 czystych klejnotów

Ze zdobywaniem czystych klejnotów (Clear Gem) powiązane są dwa trofea gry Crash Bandicoot 3: Warped - Leave No Gem Unturned oraz Bringing Down the House.

Liczba możliwych do zdobycia czystych klejnotów różni się w zależności od etapu i maksymalnie mogą to być dwa klejnoty. Gra może je przyznać przede wszystkim za ukończenie etapu niszcząc w nim wszystkie skrzynie, za bezbłędne dotarcie do końca ścieżki śmierci, za wygranie wyścigu motocyklowego oraz za zbadanie sekretnej ścieżki po skorzystaniu z kolorowego klejnotu. Po więcej szczegółów przejdź do opisu trofeum Bringing Down the House.

Uwaga - Klejnotów nie otrzymuje się za wygrywanie walk z bossami!

Krok 6 - Zdobycie trofeów związanych z różnorakimi drobnymi czynnościami

Niektóre z tych trofeów możesz odblokować nawet się o nie specjalnie nie starając. Mowa tu chociażby o trofeum Warts and All, które odblokowuje się w momencie trafienia przez magiczny pocisk wystrzelony przez maga, czy o trofeum Taking the Scenic Route odblokowywanym za zbadanie pierwszej bonusowej rundy (są one w większości trudne do przegapienia).

O inne "drobne" trofea być może będziesz musiał dodatkowo powalczyć, jak na przykład o Your Moment of Zen za unikanie rzucanych przez małpkę przedmiotów do momentu gdy wyczerpie się jej ich zapas czy Category Five za pokonanie pięciu dowolnych przeciwników unikalnym atakiem Hurricane Spin w wykonaniu Coco (jest ona dodatkową grywalną postacią gry).