Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hex Commander - poradnik do gry

Hex Commander - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady na start | Poradnik Hex Commander poradnik Hex Commander

Hex Commander to gra z gatunku strategii turowych, ale zawiera kilka różnić i wyjątkowych opcji. W tym rozdziale znajdziesz informację i porady, które przydadzą się podczas pierwszych godzin w grze.

Twój bohater

W każdej misji będziesz korzystał ze swojego bohatera, który jest najsilniejszą jednostką w twojej armii - Porady na start | Poradnik Hex Commander - Hex Commander - poradnik do gry

W każdej misji będziesz korzystał ze swojego bohatera, który jest najsilniejszą jednostką w twojej armii. Pomiędzy zadaniami możesz ulepszać jego poziom zdrowia oraz ataku i ulepszyć kilka innych umiejętności. Nie bój się wykorzystywać w boju i nie trzymaj go z tyłu, dopóki jego poziom zdrowia nie spadnie niebezpiecznie nisko. Może korzystać z eliksirów, a w późniejszych etapach gry użyje czarów przy wykorzystaniu różnych magicznych zwojów.

Walcz z małymi grupami przeciwników

Jeśli to możliwe, nawiązuj walkę z małymi oddziałami wroga lub staraj się atakować tylko część armii przeciwnika - Porady na start | Poradnik Hex Commander - Hex Commander - poradnik do gry

Jeśli to możliwe, nawiązuj walkę z małymi oddziałami wroga lub staraj się atakować tylko część armii przeciwnika. Przed ruchem, sprawdzaj zasięg wrogich jednostek. W ten sposób unikniesz kontrataku wrogich jednostek i unikniesz niepotrzebnych strat. Oddziały, które mają mniej niż 2 ludzi, będą zadawać mniejsze obrażenia, więc eliminacja oddziałów powinna być najważniejszym zdaniem dla twoich żołnierzy.

Korzystaj i ulepszaj teleport w pierwszej kolejności

W każdym scenariuszu masz dostęp do teleportu, dzięki któremu możesz sprowadzać jednostki ze swojej bazy na pole bitwy. Warto korzystać z tego ułatwienia, aby wzmocnić swoją armię. W niektórych misjach, cała twoja grupa uderzeniowa będzie składać się tylko z przyzwanych jednostek. Warto najpierw sprawdzić, jakimi oddziałami dysponuje wróg oraz jakie są cele misji. Przy ataku na pozycję wroga warto mieć kawalerię, a podczas obrony ciężką piechotę i jednostki dystansowe. Z tego powodu ulepszanie teleportu za pomocą kryształów, powinno być na pierwszym miejscu.

Brak strefy kontroli i kontrataku jednostek

Inaczej mówiąc, możesz bez problemu poruszać się w sąsiedztwie jednostek wroga i atakować go każdym typem jednostek bez obaw, że będzie kontratakował. W ten sposób jesteś w stanie łatwo zbliżyć się i zniszczyć jednostki wroga. Pamiętaj jednak, że te same zasady dotyczą twojego przeciwnika. Planuj swoje ruchy tak, aby być poza zasięgiem wrogich jednostek na koniec tury, o ile to możliwe. Możesz sprawdzić zasięg przeciwników, jeśli wybierzesz dany oddział.

Dbaj o swoje jednostki.

Na koniec misji, otrzymasz dodatkowe monety, za każdy oddział, który utrzymał się przy życiu - Porady na start | Poradnik Hex Commander - Hex Commander - poradnik do gry

Na koniec misji, otrzymasz dodatkowe monety, za każdy oddział, który utrzymał się przy życiu. Staraj się trzymać słabe oddziały z tyłu. Mogą się przydać jako wabik lub oddział, który dobije słabego wroga. Zazwyczaj jednak, jednostki z 1 lub 2 ludźmi (oprócz maga, katapulty i kawalerii) nie zdadzą się na zbyt wiele, a mogą dostarczyć tobie dodatkowych funduszy na koniec misji.

Monety i kryształy

To dwie najważniejsze waluty w grze i można je zdobyć w prosty sposób. Za wykonanie każdej misji otrzymasz zazwyczaj około 100 monet (czasem otrzymasz mniej, jeśli długo rozgrywałeś misję) oraz jeden kryształ. Monety służą do zakupy eliksirów, zwojów oraz oddziałów w bazie. Do przywoływania oddziałów w czasie misji, również potrzebujesz monet. Kryształy są niezbędne do stawiania nowych budynków oraz ulepszania portalu, bohatera, jednostek oraz budynków. Jest to waluta dość trudna do zdobycia, dlatego wydawaj je najpierw na odblokowanie nowych budynków, a następnie skup się na ulepszaniu już istniejących struktur. Możesz też zamienić sporą część monet na jeden kryształ w budynku Jubilera lub kupić za prawdziwą gotówkę.

Zbieraj skrzynie ze skarbami i rozgrywaj ponownie ukończone misje

Chociaż poziom trudności wzrasta przy rozgraniu misji na nowym poziomie trudności, warto podjąć się wyzwania - Porady na start | Poradnik Hex Commander - Hex Commander - poradnik do gry

Chociaż poziom trudności wzrasta przy rozgraniu misji na nowym poziomie trudności, warto podjąć się wyzwania. Otrzymasz więcej monet oraz dodatkowy kryształ. W prawie każdej misji są skrzynie do zdobycia. Takie skarby, może zebrać tylko twój bohater. Na skrzynie możesz natrafić przy każdym rozegraniu misji. Zawsze będą w tym samym miejscu z taką samą zawartością, więc możesz zdobyć dodatkowe przedmioty lub monety. Warto to robić w misjach, gdzie możesz uzyskać wyjątkowe zwoje lub eliksiry.