Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hex Commander - poradnik do gry

Hex Commander - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 5 - Żelazna Twierdza | Kampania Krasnoludów w Hex Commander poradnik Hex Commander

Docierasz do Żelaznej Twierdzy, gdzie musisz dotrzeć do krasnoludzkich górników.

Jest to pierwsza misja obronna, gdzie musisz powstrzymać natarcie orków - Misja 5 - Żelazna Twierdza | Kampania Krasnoludów w Hex Commander - Hex Commander - poradnik do gry

Jest to pierwsza misja obronna, gdzie musisz powstrzymać natarcie orków. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ wszystkie oddziały orków mają dużo punktów wytrzymałości oraz całkiem dobry pancerz. Twoim głównym wrogiem będą pikinierzy oraz łucznicy. Oba typy jednostek są podatne na ostrzał dystansowy - idealny cel dla twoich dział.

Wróg będzie nacierał głównie na wschodnią bramę (1), ale po kilu turach pojawią się również wrogowie na zachodniej stronie (2). Nie przenoś oddziałów z tej części twierdzy na początku misji! Oddziały stacjonujące na zachodnich murach powinny poradzić sobie z natarciem. W razie kłopotów, sprowadź Thurvid'a. Na wschodniej części twierdzy, sprowadź wszystkich wojowników pod mury (1). Mają oni walczyć z przeciwnikiem, dopiero po ostrzale twoich jednostek dystansowych.

Zawsze staraj się atakować najsilniejsze oddziały wroga np. łuczników. Pikinierzy nie będą w stanie zagrozić twoim jednostkom na murach przez długi czas. - Misja 5 - Żelazna Twierdza | Kampania Krasnoludów w Hex Commander - Hex Commander - poradnik do gry
Zawsze staraj się atakować najsilniejsze oddziały wroga np. łuczników. Pikinierzy nie będą w stanie zagrozić twoim jednostkom na murach przez długi czas.

Podstawą obrony jest wykorzystanie dział, zwłaszcza na wysuniętej wieży na północy (3). Atakuj nimi najpierw łuczników, którzy mogą uszkodzić lub zniszczyć działa, następnie inne oddziały łuczników w twoim zasięgu, a dopiero na końcu pikinierów wroga. Staraj się zawsze atakować wrogów z pełnym paskiem życia. Nie opłaca się strzelać w oddział z tylko jednym żołnierzem. Lepiej jest ostrzelać oddziały z pełnym stanem osobowym. Z osłabionym wrogiem poradzą sobie twoi wojownicy, gdy już dojdą pod mury. W ten metodyczny sposób, pokonasz całą armię orków.