Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hex Commander - poradnik do gry

Hex Commander - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 3 - Zasadzka nad potokiem | Kampania Elfów w Hex Commander poradnik Hex Commander

Spotykasz właścicieli Dzików, które zaatakowały cię w poprzedniej misji i nie są zadowoleni z obrotu sprawy. Cała wina za zamieszanie spada na ciebie i czeka cię ciężka przeprawa z armią Krasnoludów.

Jest to niełatwa misją, ponieważ wroga armia składa się wyłącznie z oddziałów Krasnoludów - Misja 3 - Zasadzka nad potokiem | Kampania Elfów w Hex Commander - Hex Commander - poradnik do gry

Jest to niełatwa misją, ponieważ wroga armia składa się wyłącznie z oddziałów Krasnoludów. Spotkasz wrogiego bohatera oraz Berserków na czele armii (1). Posiada pełna penetrację pancerza, co oznacza, że będzie ignorował redukcję obrażeń twoich jednostek. Berserkerzy to liczne oddziały, które zadają wysokie obrażenia, poruszają się o 3 pola oraz posiadają regenerację życia. Ich wadą jest brak pancerza, co warto wykorzystać i wyeliminować ich jak najszybciej.

Tuż za nimi są Strzelcy (2) oraz Działa (3). Strzelcy to lekkie oddziały walczące na dystans. Posiadają mały zasięg (2 pola), ale mogą przebijać pancerz i zadać pełne obrażenia. Działa to największy wróg w tej misji, ponieważ ma duży zasięg, który jest większy o jeden od Skorpionów (twoje machiny oblężnicze w tej misji). Cała armią będzie kierować się na drugą stronę rzeki lub w kierunku najbliższych oddziałów. Możesz to wykorzystać, aby rozproszyć przeciwnika lub zwabić go bliżej twoich jednostek.

Największym atutem w tej misji jest 6 Skorpionów umieszczonych w strategicznych miejscach mapy. Są to jednostki, które zadają ogromne obrażenia i są w stanie wyeliminować większość jednostek wroga jednym atakiem. Mają jednak mniejszy zasięgów od Dział i są tak ustawione, że nie będziesz mógł zmienić ich pozycji. Na południowej stronie znajdują się Skorpiony, Wojownicy i portale (1). Stąd będziesz mógł dosięgnąć wrogów, który zbliżą się do rzeki, ale Krasnoludy szybko rzucą tam swoje jednostki. Wycofaj Wojowników w głąb lasu, aby odciążyć wojska na głównej linii. Później przyzwiesz tutaj dodatkowe jednostki.

Na północnej części są rozmieszczone 4 Skropiony (2): po jednym przy rzece, a reszta na wzniesieniu. Również tych Skorpionów, nie możesz przemieścić. Mogą jednak razić wrogów przed sobą. Na środku drogi, tuż przy twoich wojskach na początku misji jest kolejny portal (3). Najbardziej przydatną jednostką do przywołania będzie Balista (ma większy zasięg ostrzału od Działa) lub Mag (duży zasięg i możliwość osłabienia np. Działa lub wrogiego bohatera). Możesz też odłożyć przywołanie dodatkowych jednostek, aż sytuacja na mapie się wyklaruje. Najczęściej Skorpiony wyeliminują Strzelców lub poważnie osłabią Berserkerów. Pamiętaj, że wrogiego bohatera musisz praktycznie zabić, żeby się wycofał.

Największą trudność będziesz miał z Działami, które będą pojedynczo zdejmować twoje Skorpiony (mają większy zasięg) - Misja 3 - Zasadzka nad potokiem | Kampania Elfów w Hex Commander - Hex Commander - poradnik do gry

Największą trudność będziesz miał z Działami, które będą pojedynczo zdejmować twoje Skorpiony (mają większy zasięg). Przyzwij szybkie jednostki np. Jednorożców. Ukryj ich w lesie i zaatakuj kiedy Działa będą w zasięgu i wykorzystaj zdolność Szarży. Jeśli nie stać cię na dodatkowe jednostki lub możesz przywołać tylko jeden oddział, to postaraj się jednocześnie przemieść wszystkie pozostałe jednostki, aby zbliżyć się i wyeliminować Działa. Wroga machina nie zdąży w pojedynkę pozbyć się wszystkich jednostek.

Na wyższych poziomach trudności, wrogie jednostki będą bardziej doświadczone. Nie spotkasz innych grup jednostek co jest jedynym pocieszeniem. Większe doświadczenie oznacza więcej punktów życia, pancerza oraz sile zadawanych obrażeń. Największym wyzwaniem będzie dodatkowe, trzecie Działo na wzniesieniu. Koniecznie przywołaj Balistę, wzmocnij swoich Jednorożców zwojami ochrony albo po prostu użyj Deszczy Ognia.