Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hex Commander - poradnik do gry

Hex Commander - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 30 - Bitwa pod Arradan | Kampania Zielonoskórych (Orków) w Hex Commander poradnik Hex Commander

Bitwa o miasto wieńczy kampanię zielonoskórych wraz z ostateczny starciem przeciwko Seirth'owi.

Rozpoczynasz przy północnej bramie Arradan (1) - Misja 30 - Bitwa pod Arradan | Kampania Zielonoskórych (Orków) w Hex Commander - Hex Commander - poradnik do gry

Rozpoczynasz przy północnej bramie Arradan (1). Twoja armia jest dobrze ustawiona i przygotowana na ataki wroga. Tych z kolei będzie sporo...

Serith jest trochę dalej na północ (2), zabezpieczony specjalną kopułą. Co więcej, prze 7-8 tur, będzie przyzywać grupy żołnierzy. Co turę pojawią się inny typ żołnierzy, którzy pod razu wyruszy ku twoim pozycjom (3). Dopiero po tym czasie, kopuła zniknie, a on sam stanie się podatny na ataki. Choć sytuacja może wyglądać rozpaczliwie, to nie pokonanie wrogów nie będzie takie trudne, ze względu na twoją pozycję. Możesz też zastosować mały trik - gdy Seirth zacznie przyzywać wojska, wyślij w jego pobliże jakąś słabą jednostkę, np. wilki. Część oddziałów rzuci się w ich stronę lub nie opuści swoich pozycji, żeby oddać salwę. Jeśli takie jednostki będą na koniec tury stały obok Serith'a, to będzie przywołanych mniej jednostek. Pojawi się ich tylko tyle, ile jest wolnych pól wokół jego pozycji. Jest to również świetne metoda na spowolnienie ataku z danej strony.

Pozwól podejść wrogowi jak najbliżej i eliminuj jednostki przeciwnika za pomocą magów bojowych (4). Jak zwykle, użyj szamanów do wzmocnienia oddziałów na pierwszej linii. Użyj wszystkich swoich bohaterów do kontraktów. Kiedy zaczną się zbliżać jednostki dystansowe w większej liczbie niż jeden, dwa oddziały, to znak aby wyruszyć przeciwko wrogowi. Wyeliminuj wszystkie jednostki przeciwnika, zanim przystąpisz do ostatecznego szturmu.

Zanim zaczniesz atak na Serith'a, zbierz swoje wojsko poza jego zasięgiem (5). Wzmocnij wszystkie jednostki bohaterów tarczami, korzystając z umiejętności szamanów. Możesz też wysłać pozostałe jednostki, ale wrogi mag będzie atakował wszystkie jednostki w swoim zasięgu, unieruchamiając twoje wojska oprócz bohaterów (są odporni na specjalne statusy). Jeśli zaatakujesz całą czwórką, to potrzebujesz dwóch tur na zgładzenie Serith'a i ostateczne zwycięstwo.