Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hex Commander - poradnik do gry

Hex Commander - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 21 - Starzy sojusznicy | Kampania Zielonoskórych (Orków) w Hex Commander poradnik Hex Commander

Stary przyjaciel jednego z twoich bohaterów, prosi o pomoc w walce z armią krasnoludów.

W tej misji będziesz musiał obronić osadę orków przed armią krasnoludów - Misja 21 - Starzy sojusznicy | Kampania Zielonoskórych (Orków) w Hex Commander - Hex Commander - poradnik do gry

W tej misji będziesz musiał obronić osadę orków przed armią krasnoludów. Wojska wroga będą napierać tylko i wyłącznie od północy. Od drugiej tury masz do dyspozycji wszystkie jednostki sojusznicze oraz swoich bohaterów, w tym dodatkowego herosa - Rogdula.

Nie opuszczaj fortu (1)! Masz świetną pozycję obroną, z licznymi jednostkami dystansowymi na murach i wieżach. Na zachodzie jest ustawiony mag bojowy na maksymalnym poziomie. Możesz go zostawić na tej pozycji przez parę tur, dzięki czemu nikt nie przedostanie się do południowego wejścia. W forcie znajdziesz dwie skrzynie ze skarbami - mały eliksir zdrowia oraz zwój który zatrzyma jedną wrogą jednostkę. Sprowadź resztę oddziałów z pozostałych części fortu (2) i wspomóż północną bramę. Największym wyzwaniem są dziki bojowe i ciężko opancerzeni piechurzy(3). Owszem, armia krasnoludów również ma strzelców oraz działa, ale są na tyłach armii i włączą się do walki dość późno.

Wykorzystaj siłę nowego bohatera i jego umiejętności. Rokdgul świetnie nadaje się do zatrzymania marszu piechoty wroga. Może regenerować aż 20 punktów zdrowia, a co ważniejsze, zamrażać wrogów. Natomiast pikinierzy orków, bez problemu poradzą sobie z dzikami (posiadają ten sam bonus do ataku, jakby walczyli z kawalerią ludzi). Warto trzymać pikinierów na ufortyfikowanych pozycjach (4), dzięki czemu dłużej wytrzymają w starciu z wrogiem. Staraj się nie opuszczać pozycji, ponieważ znacznie łatwiej jest bronić się w bramie fortu. Wykorzystaj ukształtowanie terenu, zasieki oraz przewagę wyższej pozycji. Możesz też blokować wrogów w wąskich przejściach przed bramą, pomiędzy zasiekami.

Jeśli boisz się o stan zdrowia swojej armii, trzymaj Rokgdul'a lub innego bohatera na pierwszej linii i przywołaj przez teleport Szamana. Będziesz mógł w ten sposób wzmocnić swoje wojska, a Rogdul nie tylko długo wytrzyma ataki wroga, ale też skutecznie wytrąci z impetu natarcie krasnoludów.