Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hex Commander - poradnik do gry

Hex Commander - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 30 - Grobowiec Bohaterów | Kampania Krasnoludów w Hex Commander poradnik Hex Commander

Ostateczna potyczka z Lixius'em nie należy do łatwych, ale z buntowany mag musi zostać powstrzymany.

W tej misji będziesz mógł w końcu rozprawić się z Lixiusem - Misja 30 - Grobowiec Bohaterów | Kampania Krasnoludów w Hex Commander - Hex Commander - poradnik do gry

W tej misji będziesz mógł w końcu rozprawić się z Lixius'em. Możesz stracić wszystkich przyzwanych bohaterów, ale utrata któregoś z krasnoludzkich, wiąże się z przegraną. Używaj ich jako wabik lub ochotników do samobójczych misji.

Uważaj na ataki Lixius'a - będzie raził wszystkie jednostki w swoim zasięgu. Co turę pojawia się kłęb dymu, który zwiastuje teleportację wrogów. Lixius zmienia też pozycje i część zamku po jego przeciwnej stronie jest bezpieczna przed jego atakami.

Pojedynek dzieli się na kilka etapów:

- zniszczenie pochodni, aby wyłączyć pole ochronne Lixius'a

- pojawiają się 3 czempioni z poprzednich misji. Musisz ich pokonać.

- Lixius leczy się i przyzywa kilkanaście jednostek szkieletów w słabszej wersji niż typowi wojownicy szkieletów.

- Możesz skupić się na Lixius'ie i zadać mu śmiertelny cios - wtedy zniszczy wszystkie szkielety i uzupełni swoje zdrowie. Od teraz kolejny śmiertelny cios, będzie ostatnim. Możesz też zniszczyć wszystkie szkielety, a następnie nawiązać z nim walkę i go pokonać.

To zadanie jest wymagające. Musisz na bieżąco przesuwać swoje wojska, aby nie nawiązać niepotrzebnej walki z nieumarłymi. Już w pierwszej turze możesz zniszczyć aż 3 pochodnie. Trzymaj z przodu Karric'a oraz Thurvid'a. Najpierw zajmij wszystkie pola z dymem, a potem atakuj pochodnie. Zawsze trzymaj swoje wojska poza zasięgiem Lixiusa. Staraj się nie atakować ostatniej pochodni, gdy użyłeś wszystkich jednostek. Wtedy Lixius przyzwie swoich bohaterów.

Po zniszczeniu ostatniej pochodni, musisz stawić czoła czempionom przeciwnika. Dopiero wtedy, możesz zaatakować go bezpośrednio... - Misja 30 - Grobowiec Bohaterów | Kampania Krasnoludów w Hex Commander - Hex Commander - poradnik do gry
Po zniszczeniu ostatniej pochodni, musisz stawić czoła czempionom przeciwnika. Dopiero wtedy, możesz zaatakować go bezpośrednio...

Idealna sytuacja to taka, gdy poruszysz wszystkich bohaterów na pola z dymem, zaatakujesz jednym z nich pochodnie, a pozostałymi skupisz swoją uwagę na jednym z wrogich bohaterów. Najlepiej jest to zrobić, gdy będziesz południe od pola ochronnego. Tutaj będzie czempion-mag, który stworzy spore zagrożenie dla twojej małej armii. Thurvid'em spowolnij czempiona walczącego wręcz, a reszta niech ciągle atakuje pozostałych dwóch czempionów, ale ciągle będąc w ruchu.

Następnie Lixius przyzwie szkielety, ale znacznie szybciej i łatwiej jest zaatakować bezpośrednio Lixius'a, przeżyć jedną turę pod jego ostrzałem i znów uderz pełnią sił, aby wygrać misję i zakończyć kampanię krasnoludów.