Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hex Commander - poradnik do gry

Hex Commander - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 24 - W potrzasku | Kampania Elfów w Hex Commander poradnik Hex Commander

Czas na ostateczną potyczkę z Ovrin'em. Dowódca krasnoludzkich wojsk nie ma już dokąd uciec.

Sytuacja na mapie nie wygląda zbyt różowo dla twojego przeciwnika, choć nie oznacza to, że będzie łatwo go pokonać - Misja 24 - W potrzasku | Kampania Elfów w Hex Commander - Hex Commander - poradnik do gry

Sytuacja na mapie nie wygląda zbyt różowo dla twojego przeciwnika, choć nie oznacza to, że będzie łatwo go pokonać. Na mapie posiadasz wiele oddziałów, które atakują z każdego kierunku. W niektórych miejscach, będziesz musiał poradzić sobie z mniejszymi lub większymi grupami wrogów. Warto maksymalnie wykorzystać swoje siły, aby twoja główna armia miała potem mniej problemów.

Na północy znajdują się twoi bohaterowie z większością oddziałów (1). Tutaj jest również najsilniejszy opór przeciwnika. Sylviusem postaraj się unieruchomić wrogiego dzika. Jest on trudny do zabicia, więc warto go zostawić na później. Balistami celuj najpierw w strzelców, potem w berserkerów, a na koniec w opancerzonych wojowników. Potrafią jednym strzałem powalić słabo opancerzone oddziały strzelców i znacząco osłabić berserkerów. Potem wykorzystaj resztę swoich sił do ataku na takie oddziały, jedynie używając piechoty do walki z wojownikami krasnoludów. Jako jedynie zadają sensowe obrażenia przeciwko tym oddziałom. Dodatkowo, warto je osłabić przy pomocy magów.

Zachodnia i południowa grupa mierzy się z bardzo małymi oddziałami (2). Jesteś w stanie ich pokonać, choć posiadasz równie małe oddziały. Zacznij od eliminacji strzelców, a następnie skup się na wojownikach. Dbaj o swoje jednostki dystansowe oraz kapłankę i trzymaj ich za wojownikami cienia. W ten sposób pokonasz wrogów, choć zajmie to kilka tur.

Grupa na wschodzie jest ciut większa od południowej i zachodniej, ale musi zmierzyć się z większa ilością wrogów (3). Tutaj nie uda ci się wygrać, więc postaraj się wyeliminować jak najwięcej oddziałów wroga. Jeśli przeciwnik zyska przewagę, zacznij wycofywać się bardziej na wschód. Krasnoludy rozpoczną pościg, co odciągnie ich od głównej bitwy i ułatwi tobie walkę z rozproszonym wrogiem.

Orvin znajduje się w centrum bitwy (4). Nie będzie opuszczał swojej pozycji i poczeka aż go zaatakujesz. Sprowadź jak najwięcej oddziałów w ten rejon, zanim przystąpisz do ataku. Bardzo przydadzą się tobie balisty oraz magowie. Posiada silny atak, więc uważaj na swoich bohaterów. Sylvius nie może go unieruchomić, ale możesz go otoczyć przez oddziały łuczników piechoty. Po stworzeniu pierścienia, nie będzie mógł uciec. Wtedy jednostki dystansowe bez problemu go wyeliminują. Teraz pozostaje pozbyć się pozostałych jednostek wroga, aby wygrać misję.