Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hex Commander - poradnik do gry

Hex Commander - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 23 - Kontratak | Kampania w Hex Commander poradnik Hex Commander

Choć zdobyłeś bramę, wrogowi udało się przygotować kontratak z wielu stron. Musisz wytrzymać i zniszczyć wszystkich przeciwników.

W tej misji został uaktywniony portal, który bardzo się tobie przyda - Misja 23 - Kontratak | Kampania w Hex Commander - Hex Commander - poradnik do gry

W tej misji został uaktywniony portal, który bardzo się tobie przyda. Przyzwij dodatkowe jednostki, najlepiej Piechoty oraz Kawalerii. Mag również może się przydać, ale najlepiej się sprawdzi przy obronie bramy, schowany za murami. Po przyzwaniu jednostek rozstaw się przed bramą, po stronie zachodniej. Jest to najlepsze miejsce do obrony przy pomocy Kawalerii i Balist. Wróg będzie atakował z 3 kierunków: zachodu, północy i wschodu. Najtrudniejsza fala wrogów nadejdzie z Północy. Małe grupy Elfów (choć zyskają na liczebności na późniejszych poziomach trudności) będą kierować się ze wschodu. Zachodnia grupa to praktycznie same jednostki Łuczników. Z tego powodu, Nie ma sensu walczyć w lesie. Twoja Kawaleria nie będzie mogła korzystać z Szarży, jednostki dystansowe będą miały zablokowane pole ostrzału, a wróg będzie mógł bardzo szybko poruszać się w tym terenie. Lepiej poczekać, aż opuszczą las i wystawią się na zasięg twoich jednostek.

W pierwszych turach, bardzo ważne jest umiejscowienie jednej balisty w północnej wieży - Misja 23 - Kontratak | Kampania w Hex Commander - Hex Commander - poradnik do gry

W pierwszych turach, bardzo ważne jest umiejscowienie jednej balisty w północnej wieży. W ten sposób będziesz mógł ostrzelać wrogie jednostki, w tym Balisty, które znajdują się na północnym trakcie. Wróg często będzie zbliżał się Łucznikami i Balistami, więc ten kto pierwszy zaatakuje, zwycięży. Możesz rzucić zwój Tarczy na jednostkę na wieży, aby dłużej pożyła. Nie zapomnij o swoim medyku i lecz ranne jednostki. Czekaj aż wróg zejdzie ze wzniesienia i atakuj go najpierw Balistami, a potem Kawalerią. Na koniec przenieś jak najwięcej jednostek na mury, aby obronić się przed ostatnim atakiem ze wschodu.

Rozegranie misji na wyższym poziomie trudności (pomarańczowe oznaczenie na mapie) będzie wymagało większego wysiłku, ponieważ każda grupa zostanie wzmocniona o dodatkowe jednostki. Najwięcej jednostek otrzyma grupa ze wschodu, więc obrona bramy będzie bardzo ważna. Zadbaj o dodatkowe jednostki w postaci Kuszników i Katapult. W ostateczności możesz zostawić wszystkie jednostki na murach, a resztę wojsk przerzucić na wschodnią stronę bramy (jednak jest to ryzykowne zagranie). Najlepiej jest eliminować jednostki na zachodnim przedpolu. Wykorzystaj Magów i Balisty do zamrażania i szybkiego niszczenia wrogów.