Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hex Commander - poradnik do gry

Hex Commander - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 9 - Twierdza Hayton | Kampania w Hex Commander poradnik Hex Commander

W tym scenariuszu po raz pierwszy będziesz atakował zamek, przez co twoja taktyka będzie inaczej wyglądać. Będziesz zmuszony prowadzić oblężenie, jednak jednostki jakie otrzymasz ułatwią to zadanie. Nie masz limitu czasowego, więc nie podejmuj pochopnych decyzji.

Rozpoczynasz nieopodal zamku, na zachodniej stronie - Misja 9 - Twierdza Hayton | Kampania w Hex Commander - Hex Commander - poradnik do gry

Rozpoczynasz nieopodal zamku, na zachodniej stronie. Na południu jest jedyny portal, co może utrudnić sprawę. Najważniejszymi jednostkami w twojej armii są 3 Katapulty. Mają dużą siłę ataku i większy zasięg niż kusznicy, co czyni je bardzo cennymi. Wykorzystaj ich do eliminacji oddziałów na murach lub ewentualnych kontrataków. Na początku powoli podejdź pod mury i zacznij eliminować Kuszników (czerwone półkole to główna linia obrony wroga).. Od północy zaatakuje mała grupa Kawalerii, wojska zebrane pod bramą wyruszą w stronę twoich oddziałów, a część Kuszników z drugiej strony zamku zmieni pozycję.

W armii przeciwnika, najtrudniejszymi jednostkami będą również Katapulty. Istnieję jednak proste rozwiązanie. Możesz użyć np. zwój Błyskawica czy Ognisty Deszcz, przyzwać nieumarłych na murach lub rzucić Szał na Katapultę. Lepsze, długoterminowe i oszczędniejsze rozwiązanie to przyzwanie Maga Bojowego. Skutecznie unieruchomi, a nawet zniszczy Katapulty. W tym czasie podprowadzisz swoje wojska pod mury i zajmiesz się eliminacją reszty oddziałów oraz bramy.

Rozegranie misji na wyższym poziomie trudności (pomarańczowe oznaczenie na mapie) to o wiele większy garnizon do pokonania oraz kilka dodatkowych jednostek Kawalerii na północy. Każdy poziom trudności dodaje Katapulty na murach, zwłaszcza na zachodniej stronie. Szczególnie pożyteczny będzie zwój Deszcz Ognia, ponieważ wyeliminuje zwarte grupy wrogów, mimo bonusów do obrony. Zanim zaczniesz atak na zamek, poczekaj aż wszystkie jednostki z północy i z pod bramy uderzą na twoje pozycje.