Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hex Commander - poradnik do gry

Hex Commander - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 20 - Spalone Urwisko | Kampania Elfów w Hex Commander poradnik Hex Commander

Sylvius i Arcaena polują na Srebnoskrzyłą. Natrafiają na nią w wąwozie, nieopodal twierdzy Elunore.

Pokonanie wywerny jest dość trudne, zwłaszcza gdy nie będziesz przyzywać dodatkowych jednostek - Misja 20 - Spalone Urwisko | Kampania Elfów w Hex Commander - Hex Commander - poradnik do gry

Pokonanie wywerny jest dość trudne, zwłaszcza gdy nie będziesz przyzywać dodatkowych jednostek. Wywerna będzie przemieszczać się pomiędzy dwoma punktami. Gdy wyląduje, obleje kawasem wszystkie jednostki w jej zasięgu, a potem wykona zwykły ataki. Potem będzie walczyć przez kilka tur i przeleci na drugą stronę kanionu. Tam zaatakuje wszystkie jednosteki w swoim zasięgu, a następnie będzie atakować jednostki ze swojej pozycji i znów przeleci z powrotem na drugą stronę.

Po obu stronach doliny, jest sporo miejsc na kryjówkę. Wykorzystaj las oraz kamienie, aby ukryć swoje oddziały zanim przybędzie Srebnoskrzydła. Po prawie stronie, Sylvius wraz z balistami i łucznikami czeka na wywernę (1). Przemieść wojska za las, tak aby wywerna po wylądowaniu nie mogła nikogo oblać swoim kwasem. Następnie podejdź łucznikami oraz balistami. Postaraj się wysłać jeden zdrowy oddział łuczników jak najbliżej wywerny. Wtedy jej zwykły atak w następnej turze, dosięgnie łuczników, a nie balisty, ponieważ taki atak wyrządzi więcej szkód (zmniejszenie liczby łuczników obniża ich wartość bojową).

Gdy wywerna przeleci na drugą stronę, ukryj swoje oddziały. Podobnie postępują na drugiej stronie (2). Arcaena wraz z piechotą niech będzie poukrywana w lesie, ale nie trzymaj oddziałów na obrzeżach lasu. Przebywanie w głębi lasu, uchroni ich przed atakiem kwasu. Teraz wystarczy zbliżyć się i atakować wywernę aż odleci. Jeśli masz problem z ulokowaniem jednostek, najlepiej jest ustawić ich dosłownie na punktach ukazanych na mapie powyżej.

Po zbiciu większości punktów zdrowia, wywerna odleci na północ. Twoje oddziały zyskają bonus na kilka tur do szybkości. Przemieść się swoją małą armią na północ i czekaj na atak wywerny. Od teraz będzie wykonywać tylko zwykły atak, co znacznie ułatwi tobie sprawę. Wyślij wszystkie oddziały, korzystaj z ochrony lasu, a balisty trzymaj w odpowiedniej odległości. W ten sposób szybko rozprawisz się z Srebnoskrzydłą.