Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hex Commander - poradnik do gry

Hex Commander - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czego nie robić w Hex Commander? poradnik Hex Commander

Hex Commander nie jest skomplikowaną grą, ale możesz sam ją sobie utrudnić. Warto unikać kilku rzeczy podczas rozgrywki.

Nie walcz z dużymi grupami wrogów!

Oddziały milicji poniosą duże straty. Lepiej było pozostać w lesie lub się wycofać. - Czego nie robić w Hex Commander? - Hex Commander - poradnik do gry
Oddziały milicji poniosą duże straty. Lepiej było pozostać w lesie lub się wycofać.

Twoje oddziały nie mają możliwości zablokować ataku i większość jednostek ma podobny poziom zdrowia. Musisz korzystać z przewagi terenu oraz umiejętności twoich jednostek, aby zwyciężyć z wrogiem. Największy błąd to uderzanie na przeciwnika małymi oddziałami, albo uderzanie w sam środek dużej grupy wrogich jednostek.

Nie ulepszaj tylko jednego oddziału!

Na początku gry, warto odblokować nowe typy wojsk i ewentualnie podnieść poziom każdego typu na 1 lub 2 poziom. Szybko przekonasz się, że poleganie tylko na jednym typie wojsk jest nie tylko nieefektywne, ale będzie prowadzić do porażki np. używanie kawalerii podczas oblężenia. Najlepiej mieć duży wybór jednostek do każdej misji i przywołać oddziały, które najlepiej pasują do zadania. Dlatego warto na początku równomiernie ulepszać oddziały, a z czasem sam stwierdzisz, który oddział wymaksować w pierwszej kolejności.

Nie zamieniaj kryształów na monety!

Jest to bardzo cenna waluta w grze. Dzięki niej możesz kupić lub ulepszyć budynki oraz oddziały, co jest niezbędne w dalszej części gry. Opcja zamiany kryształów na dużą ilość jest kusząca, ale na dłuższą metę nieopłacalna. Im większy twój postęp w grze, tym trudniej zdobyć kryształy. Gra staje się coraz trudniejsza, a przechodzenie ponownie tych samych misji również stawia przed tobą nowe wyzwania. Poza tym, monety można łatwo zdobyć i po wykupieniu oddziałów, będziesz płacił małe sumy za ich przyzwanie na pole walki.

Nie zużywaj wszystkich eliksirów/zwojów!

W skrzyniach możesz znaleźć pomocne eliksiry lub zwoje. Warto zostawić sobie te przedmioty na odpowiedni moment, niż używać od razu. - Czego nie robić w Hex Commander? - Hex Commander - poradnik do gry
W skrzyniach możesz znaleźć pomocne eliksiry lub zwoje. Warto zostawić sobie te przedmioty na odpowiedni moment, niż używać od razu.

Leczenie bohatera za każdym razem kiedy otrzyma obrażenia, może kusić. Podobnie jak niszczenie wrogów za pomocą potężnych zwojów. Jednak warto zostawić sobie te udogodnienia na jakąś trudną misję, ale sytuację gdzie mogą zaważyć na zwycięstwie. Warto zbierać przedmioty ze skrzyń, a po wykupieniu oddziałów, dokupić zapas eliksirów lub zwojów. Choć jest opcja sprzedaży tych przedmiotów, lepiej zostawić sobie je na później. Nie zaczynaj gry od ulepszania budynku od eliksirów i zwojów. Kryształy możesz lepiej spożytkować, a ich koszt w monetach staje się coraz większy. Z czasem sam przekonasz się, że używanie tych przedmiotów w niektórych krytycznych momentach nie raz z uratuje twoją armię.

Nie rozgrywaj na początku tych samych plansz na wysokim poziomie trudności

Każda misja na poziomie wyższym niż normalny, jest dużym wyzwaniem. Zwłaszcza na początku, kiedy nie posiadasz silnej i zróżnicowanej armii. Gdy rozpoczniesz grę, warto wykonywać misję na normalnym poziomie trudności i powoli rozwijać swoją bazę. Kiedy trafisz na scenariusz, na którym się zatniesz, wróć do poprzednich misji. Zazwyczaj do tego momentu rozwiniesz swoje wojsko do poziomu, dzięki któremu będziesz w stanie pokonać większe armię wroga. Na trudniejszych poziomach umiejscowienie wojsk przeciwnika się nie zmienia, ale wzrasta liczba oddziałów i poziom doświadczenia.