Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hex Commander - poradnik do gry

Hex Commander - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Kawaleria | Opis Jednostek Imperium w Hex Commander poradnik Hex Commander

Kawaleria

Szarża kawalerii z dwóch lub trzech pól potrafi zadać olbrzymie obrażenia. Jest to największą siłą tej jednostki. Posiada również zasięg ruchu 3 pól, przez co jest w stanie szybko się zbliżyć do wroga oraz zadać znaczne obrażenia. Minusem tej formacji jest fakt, że nie mogą atakować oddziałów na murach ani wykorzystać bonusy szarży przeciwko jednostkom schowanym w lasach lub barykadach. Dlatego nie przydadzą się w oblężeniach twierdz, choć wiele garnizonów posiada obrońców na ziemi niż na murach.

Szarża Kawalerii potrafi osłabić nawet najsilniejsze oddziały przeciwnika. Są to szybkie jednostki, które mogą dopaść każdego wroga (oprócz tych na murach). - Kawaleria | Opis Jednostek Imperium w Hex Commander - Hex Commander - poradnik do gry
Szarża Kawalerii potrafi osłabić nawet najsilniejsze oddziały przeciwnika. Są to szybkie jednostki, które mogą dopaść każdego wroga (oprócz tych na murach).

Co więcej, oddział posiada tylko trzech ludzi i nie można go zwiększyć. Szybko zauważysz, że po pierwszych obrażeniach siła oddziału spada, ale Kawaleria nawet z jednym jeźdźcem potrafi zadać spore obrażenia. Dużym problem jest także wykorzystanie ich szarży w trudnym terenie. Nie wszystkie misje pozwolą wykorzystać ich zalety, bo najlepiej sprawują się w otwartym terenie. Mimo wielu wad, nadal warto przyzwać, choć jedną jednostkę do wielu misji, aby wspomóc Percivala w różnych rajdach. Ich szybkość i siła pomoże wyeliminować niebezpieczne jednostki i pozwoli dobić potężnych wrogów. Mają średni koszt teleportacji w wysokości 20 monet.