Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

505 Games

Firma producent wydawca

505 Games to brytyjski wydawca i dystrybutor gier w całości należący do koncernu Digital Bros. Firma w sumie zatrudnia około 100 osób. Aktualnie jej główna siedziba znajduje się w amerykańskim mieście Calabasas w hrabstwie Los Angeles (stan Kalifornia); ponadto 505 Games posiada oddziały w Anglii, Włoszech, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Chinach, a także partnerów dystrybucyjnych w Skandynawii i Australii. 505 Games wydaje produkcje na wiodące platformy sprzętowe, a także na urządzenia mobilne i przenośne konsole.

strona firmowa: http://505games.com

Historia firmy 505 Games

505 Games zostało założone w 2006 roku i w początkowych etapach swojej działalności skupiało się na wydaniu gier na konsolę Nintendo DS. Wiele wypuszczanych tytułów, często należących do gatunków casualowych i familijnych, pochodziło wówczas od japońskich deweloperów. Z czasem do portfolio wydawniczego firmy dołączały produkcje przeznaczone na inne platformy sprzętowe, w tym komputery osobiste czy konsole marki Xbox i PlayStation.

Na początku 2016 roku 505 Games ogłosiło zmianę koncentracji z wydawania produkcji zewnętrznych na tworzenie własnych marek.

wydawane serie gier: