Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

505 Games

Firma producent wydawca

505 Games to brytyjski wydawca i dystrybutor gier w całości należący do koncernu Digital Bros. Firma w sumie zatrudnia około 100 osób. Aktualnie jej główna siedziba znajduje się w amerykańskim mieście Calabasas w hrabstwie Los Angeles (stan Kalifornia); ponadto 505 Games posiada oddziały w Anglii, Włoszech, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Chinach, a także partnerów dystrybucyjnych w Skandynawii i Australii. 505 Games wydaje produkcje na wiodące platformy sprzętowe, a także na urządzenia mobilne i przenośne konsole.

strona firmowa: http://505games.com

Historia firmy 505 Games

505 Games zostało założone w 2006 roku i w początkowych etapach swojej działalności skupiało się na wydaniu gier na konsolę Nintendo DS. Wiele wypuszczanych tytułów, często należących do gatunków casualowych i familijnych, pochodziło wówczas od japońskich deweloperów. Z czasem do portfolio wydawniczego firmy dołączały produkcje przeznaczone na inne platformy sprzętowe, w tym komputery osobiste czy konsole marki Xbox i PlayStation.

Na początku 2016 roku 505 Games ogłosiło zmianę koncentracji z wydawania produkcji zewnętrznych na tworzenie własnych marek.

wydawane serie gier:


Plany wydawnicze na przyszłość

Death Stranding2020

Re:Legend2020

Drift212021

Współpracujący z 505 Games producenci gier

Lista producentów gier wydawanych przez 505 Games


Remedy Entertainment

Typhoon Studios

Keen Games

Kunos Simulazioni

Lab Zero Games

ArtPlay

Magnus Games

Giant Squid

OtherSide Entertainment

ECC Games

Stoic

Roll7

Ovosonico

Limbic Entertainment

EKO Software

Pipeworks Software

DR Studios

Thing Trunk

Variable State

34BigThings

W Polsce 505 Games współpracuje z:


Techland

CDP