Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCiOS
Okładka Ember (PC)

Ember

Klasyczna gra RPG, czerpiąca garściami z tuzów gatunku. Opracowana przez studio N-Fusion Interactive produkcja zabiera gracza w podróż do fantastycznego świata.

RPG | fantasy | widok izometryczny | klasyczne RPG

Okładka Ember (PC)

data premiery gry:

9wrz2016

PC

14wrz2016

iOS

Ember jest klasyczną grą RPG, stworzoną przez studio N-Fusion Interactive. Tytuł został wydany przez firmę 505 Games, a trafił między innymi na platformę PC i iOS.

Fabuła

U zarania dziejów fantastyczny świat, w którym rozgrywa się akcja Ember, był posępnym, skąpanym w mroku miejscem. Gwiazdy zapewniające mu życiodajną moc opuściły swoje miejsca na nieboskłonie i spadły w otchłań. Problemowi postanowili zaradzić druidzi wywodzący się z pierwotnej rasy – The Lightbringers. Śmiałkowie wyruszyli w niebezpieczną podróż celem odnalezienia świecącej materii, by następnie odprawić przyzywający gwiazdy rytuał przebudzenia. Przedsięwzięcie zniosło zasłonę ciemności, a kraina ponownie została skąpana w blasku – gwiazdy stały się ucieleśnieniem magicznego ognia, światła i życia. Z czasem jednak zaczęto plotkować na temat drzemiącej w nich siły, co sprawiło, że wielu zdecydowało się podjąć próbę ich przechwycenia, chcąc posiąść potęgę, o jakiej nie śniło się żadnemu śmiertelnikowi. Gracz wciela się w jednego z legendarnych druidów, wskrzeszonego w celu utrzymania wiszącego na włosku porządku, a jego zadaniem jest dotarcie do Miasta Światła.

Mechanika

W Ember na platformie PC i iOS akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym. Produkcja czerpie garściami z legend gatunku, na czele z klasykami pokroju Baldur's Gate, czy Icewind Dale. Rozgrywka koncentruje się zatem na eksploracji, wykonywaniu rozmaitych zadań fabularnych oraz misji pobocznych, zlecanych przez postacie niezależne, a także na walce z napotkanymi przeciwnikami. Przygoda wiedzie przez zróżnicowane lokacje – od wsi i miasteczek, przez gęste lasy, spalone słońcem pustynie i pokryte śniegiem góry, aż po pełne niebezpieczeństw podziemia. Dodatkową atrakcję stanowią zmienne warunki atmosferyczne oraz cykl dnia i nocy.

Na wykonanie czeka ponad siedemdziesiąt zadań stawiających gracza przed koniecznością podejmowania ważnych decyzji kształtujących dalszy przebieg historii. Warto nadmienić, że bohater nie jest skazany na samotną przygodę – w toku zabawy dołączają do niego towarzysze, a ich przeszłość i motywację możemy poznać, podążając za poświęconymi im wątkami fabularnymi. Istotną rolę w grze odgrywają również potyczki z oponentami – na naszej drodze stają zróżnicowani przeciwnicy, a kluczem do zwycięstwa jest nie tylko wykorzystanie możliwości poszczególnych podopiecznych, lecz także opracowanie odpowiedniej taktyki. Bitwy toczone są w czasie rzeczywistym, jednak na bardziej wyrafinowane zagrania pozwala obecność aktywnej pauzy, podczas której możemy wydawać szczegółowe rozkazy poszczególnym bohaterom. W miarę czynionych postępów otrzymujemy dostęp do coraz potężniejszych umiejętności; herosów rozwijamy również pozyskując coraz lepszy ekwipunek, bądź udoskonalając już posiadany dzięki wbudowanemu systemowi craftingu.

Kwestie techniczne

Ember charakteryzuje się przywoitej jakości oprawą graficzną. Choć pod względem wizualnym produkcja nie jest w stanie zagrozić współczesnym tuzom gatunku, podobać się może zarówno bogate w detale otoczenie, jak i efekty towarzyszące korzystaniu z magicznych mocy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Ember

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ember

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-750 2.67 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.5 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7

PC
iOS