Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeWii
Okładka MiniCopter: Adventure Flight (Wii)

Radio Helicopter Wii

MiniCopter: Adventure Flight

Niezbyt skomplikowany symulator lotu, w którym przejmujemy kontrolę nad sterowanym drogą radiową śmigłowcem. Zajmujemy się wykonywaniem zlecanych przez grę misji.

Symulacje | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka MiniCopter: Adventure Flight (Wii)

producent: Sonic Powered

wydawca: 505 Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

25marca2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Radio Helicopter (gra występuje też pod tytułem MiniCopter: Adventure Flight) jest niezbyt wymagającym symulatorem lotu. Zgodnie z tym co może sugerować sam tytuł, gracz przejmuje kontrolę nad niewielkim i sterowanym drogą radiową śmigłowcem. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialne jest japońskie studio developerskie Sonic Powered, znane również dzięki RPG-owi pod tytułem From The Abyss.

Jedną z głównych atrakcji opisywanej produkcji jest obecność pełnoprawnej kampanii dla pojedynczego gracza, w której przystępuje się do odgórnie zlecanych zadań. Autorzy w sumie przygotowali 42 misje. Rozgrywają się one w siedmiu podstawowych typach środowisk, takich jak sypialnia, szpital czy pokój hotelowy. Warto w tym miejscu dodać, iż producent zadbał też o wiele sekretów, których odnajdywaniem można się w wolnych chwilach zajmować. Bonusy te mogą dotyczyć zarówno zbierania monet, jak i odkrywania tajnych komnat. Drugi główny tryb gry to multiplayer, w którym zabawa toczy się na podzielonym ekranie. Gracze mogą tu ze sobą rywalizować, przystępując do powietrznego wyścigu, bądź też pokonując obręcze w wyznaczonym przez grę czasie.

Sporą atrakcją gry Radio Helicopter jest także opcja konstruowania własnych śmigłowców, wykorzystując do tego celu posiadane części. Proces budowy obejmuje między innymi wybór kadłuba, czy też dodatkowych obiektów, dzięki którym śmigłowiec stanie się bardziej zwrotny lub zostanie wyposażony w różnego rodzaju działka. W tym ostatnim przypadku montuje się między innymi przedmioty uwalniające skompresowane powietrze.

Do wyboru jest kilka różnych modeli sterowania. Zdecydowanie najciekawiej prezentuje się zabawa opierająca się na wykorzystywaniu innowacyjnych możliwości kontrolera konsoli Wii. Zadbano też jednak o klasyczny tryb, w którym wciska się jedynie określone przyciski, bez konieczności symulowania jakichkolwiek manewrów. Akcja rozgrywa się w trójwymiarowym środowisku, po którym można się do woli przemieszczać. Kamera ukazuje akcję z perspektywy trzeciej osoby, choć niekiedy zmienia ona swoje położenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Radio Helicopter

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Radio Helicopter

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Classic Controller
Zdalnie sterowany helikopter na Wii wiosną przyszłego roku
Zdalnie sterowany helikopter na Wii wiosną przyszłego roku

wiadomość29 listopada 2007

Aksys Games, amerykański wydawca min. gier z serii Guilty Gear, specjalizujący się przede wszystkim w sprowadzaniu na tamtejszy rynek japońskich produkcji, zapowiedział wydanie wiosną 2008 roku gry zatytułowanej MiniCopter: Adventure Flight.