Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PCXONE
Okładka How to Survive 2 (PS4)

How to Survive 2

Kontynuacja utrzymanej w klimacie horroru survivalowej gry akcji How to Survive z 2013 roku. Produkcja studia Eko Software przenosi nas na ulice Nowego Orleanu, gdzie rozprzestrzenił się znany z pierwszej części gry wirus zamieniający ludzi w zombie.

Zręcznościowe | zombie | widok izometryczny | elementy RPG | survival | multiplayer | kooperacja | crafting

Okładka How to Survive 2 (PS4)

data premiery gry:

8wrz2016

PC

6lut2017

PS4

13lut2017

XONE

How To Survive 2 na PC, PS4 i XONE jest kontynuacją znanej gry survivalowej utrzymanej w klimacie horroru, How To Survive. Akcja produkcji została osadzona w amerykańskim stanie Luizjana. Graczowi przyjdzie walczyć o przetrwanie w opanowanym przez zombie Nowym Orleanie. Dla przypomnienia - wydarzenia z pierwszej części rozgrywały się na czterech kolumbijskich wyspach. How To Survive 2 przynosi prawdziwą światową apokalipsę.

Fabuła

How To Survive 2 przenosi nas w świat opanowany przez wirusa zamieniającego ludzi w zombie. Parę miesięcy po zdarzeniach na archipelagu, gdzie rozgrywała się akcja How To Survive, zaraza rozprzestrzeniła się, stając się poważnym zagrożeniem dla całego świata. Ci, którym udało się przeżyć, zmuszeni są porzucić dotychczasowe życie, by przetrwać w nieprzyjaznym środowisku. Chcąc zwiększyć swoje szanse, grupują się w obozy. Walcząc o byt, ludzie muszą szukać wody, pożywienia i wytwarzać użyteczne przedmioty. Miejscem, w którym rozgrywa się How To Survive 2, są okolice Nowego Orleanu w amerykańskim stanie Luizjana.

Mechanika

Przebieg rozgrywki na PC, PS4 i XONE nie różni się bardzo względem How To Survive. Gracz nadal obserwuje okolicę w rzucie izometrycznym. Ważnym elementem sequela, na który twórcy położyli szczególny nacisk, jest tworzenie własnych przedmiotów oraz rozwijanie drzewka umiejętności. Gracz, by przetrwać, musi tworzyć broń, chronić się przed zarażonymi i zadbać o to, by mieć co jeść, pić oraz gdzie spać. Nieodłączną częścią How To Survive 2 jest oczywiście walka z zombie.

Tryby gry

Tytuł oferuje zabawę w trybie dla jednej osoby, jak i przez internet. W grze wieloosobowej gracze organizują swoje obozowiska, będące schronieniem przed zombie. Do każdego z obozów może dołączyć najwyżej 16 graczy. Mimo to, w trybie kooperacji w tym samym momencie mogą grać maksymalnie cztery osoby. Multiplayer został przez producenta zauważalnie rozszerzony względem pierwszej części - w How To Survive w rozgrywce wieloosobowej mogło brać udział jedynie dwóch graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Gry podobne do How to Survive 2

Klasyfikacja PEGI How to Survive 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe How to Survive 2

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB Geforce GTX 660/Radeon R7 250 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8 64-bit
Minimalne: Intel Core i3 3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB Geforce GTX 660/Radeon R7 250 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows Vista/7/8 64-bit

How To Survive 2 - zapowiedziano sequel gry survivalowej z zombie
How To Survive 2 - zapowiedziano sequel gry survivalowej z zombie

wiadomość28 sierpnia 2015

Po raz kolejny trafimy do świata po apokalipsie zombie stworzonego przez EKO Software i wydanego przez 505 Games na potrzeby gry How to Survive. Akcja kontynuacji rozegra się parę miesięcy po wydarzeniach z "jedynki" w amerykańskim stanie Luizjana.

PC
XONE
PS4