Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2015, 13:12

autor: Bard

How To Survive 2 - zapowiedziano sequel gry survivalowej z zombie

Po raz kolejny trafimy do świata po apokalipsie zombie stworzonego przez EKO Software i wydanego przez 505 Games na potrzeby gry How to Survive. Akcja kontynuacji rozegra się parę miesięcy po wydarzeniach z "jedynki" w amerykańskim stanie Luizjana.

How To Survive 2 - zapowiedziano sequel gry survivalowej z zombiakami - ilustracja #1

Firmy EKO Software i 505 Games zapowiedziały How To Survive 2. Sequel przeniesie nas ponownie do świata opanowanego przez zombie, tym razem jednak gracz zmierzy się z nimi w Nowym Orleanie, największym mieście stanu Luizjana. W How To Survive śmiertelny wirus dotknął jedynie mieszkańców wysp na kolumbijskich wodach. Druga część przedstawia dużo bardziej posępny scenariusz - parę miesięcy po wydarzeniach na archipelagu infekcja przybrała rozmiary pandemii.

Zapowiedziany tytuł, podobnie jak z początku pierwsza część, dostępny będzie jedynie dla graczy pecetowych na platformie Steam. Bardzo możliwe jednak, że wkrótce potem, jeśli gra okaże się sukcesem, pojawią się wersje na inne platformy. To jednak wyłącznie spekulacje. W How To Survive 2 nie zmieni się wiele względem "jedynki" – nadal będzie to rozwałka zombie z kampanią dostępną dla jednego gracza i w trybie kooperacji. Na okolicę będziemy patrzeć z lotu ptaka, a głównym zadaniem pozostaje przetrwanie w nieprzyjaznym świecie opanowanym przez zombie. Nasza postać będzie musiała ukrywać się w obozie, spać, znajdywać pożywienie, no i - oczywiście - chronić się przed zarażonymi. W grze wieloosobowej do jednego obozu dołączy maksymalnie 16 osób, tryb kooperacji będzie za to dostępny dla czterech osób grających w tym samym momencie. Twórcy How To Survive 2 znacząco rozbudują drzewka umiejętności oraz crafting przedmiotów. EKO Software poprawi także szatę graficzną gry.

Studio specjalnie dobrało akurat ten moment na zapowiedź nowej gry – do końca sierpnia subskrybenci Games With Gold mogą pobrać How To Survive na Xboksa One za darmo. Sequel ma być udostępniony na Steamie w ramach Early Access w październiku. Tymczasem warto obejrzeć trailer tytułu, który znalazł się na oficjalnym kanale wydawcy 505 Games na YouTube.