Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4XONE
Okładka Pixel Piracy (PC)
OkładkaPixel Piracy (PC)

Pixel Piracy

Debiutancka produkcja niezależnego rosyjskiego studia Quadro Delta to zrealizowany w pixel-artowej oprawie graficznej, sandboksowy symulator pirackiego życia. W grze wcielamy się w postać kapitana piratów, którego ambicją jest stać się najsławniejszym korsarzem w historii.

Symulacje | roguelike | sandbox | piraci | elementy RPG | elementy strategiczne | indie | side-scroll

Pixel Piracy Premiera

31lip2014

PC

16lut2016

XONE PS4

producent: Quadro Delta wydawca: Re-Logic Strona oficjalna

Gry podobne do Pixel Piracy

Minecraft

Mount & Blade: Warband

Terraria

Pixel Piracy na platformie PC, XONE i PS4 to rozgrywający się w otwartym, proceduralnie generowanym świecie symulator pirackiego życia, podany w oldskulowej, mocno rozpikselowanej oprawie. Pierwotna, pecetowa wersja produkcji została opracowana we współpracy debiutującego rosyjskiego studia Quadro Delta z ekipą Re-Logic, znaną graczom głównie za sprawą niezwykle popularnej Terrarii. Za konsolowe konwersje gry odpowiada zaś zespół Abstraction Games.

Fabuła

W grze wcielamy się w rolę kapitana piratów, którego celem jest stanie się najbardziej niesławnym korsarzem, jaki kiedykolwiek pływał po morzach. W tym celu musimy zwerbować znającą się na rzeczy załogę, zaprojektować i zbudować własny okręt, a wreszcie – wyruszyć w dalekomorskie wojaże i sukcesywnie budować swoją piracką reputację. Podczas podróży posłużymy się zręczną kombinacją agresji, dywersji i handlu aby najeżdżać, grabić i plądrować wszystko oraz wszystkich, którzy staną nam na drodze.

Mechanika

Sednem zabawy w Pixel Piracy jest eksploracja nowych akwenów i toczenie w czasie rzeczywistym dynamicznych potyczek, podczas których niejeden członek załogi pożegna się z życiem. Niechlubną karierę rozpoczynamy od stworzenia postaci naszego bohatera i wizyty w tawernie celem wynajęcia kilku wilków morskich, gotowych wraz z nami zawojować świat. Kolejnym krokiem jest wizyta w paru sklepach, oferujących materiały do budowy statków, broń, jedzenie oraz książki. Tak wyposażeni przystępujemy do budowy własnego okrętu, który stanie się nowym domem dla naszej załogi. Jako kapitan przydzielamy poszczególnym marynarzom ich obowiązki, takie jak sprzątanie, gotowanie czy łowienie ryb. W toku rozgrywki możemy też kształcić naszych podopiecznych w różnych umiejętnościach, jak np. żeglowanie, nawigowanie, leczenie i walka, a także rozbudowywać i stale ulepszać nasz statek.

Jak przystało na rasową produkcję indie, Pixel Piracy jest oryginalną mieszanką wielu różnych gatunków gier. Można więc zaklasyfikować go jako symulator, strategię RTS a nawet grę RPG – ponieważ wszystkie te elementy bez trudu odnajdziemy w dziele Quadro Delta. Autorzy zestawiają ze sobą najnowsze trendy, takie jak sandboksowość, z klasycznymi rozwiązaniami typowymi dla gier roguelike, czyli proceduralnie generowanym światem i śmiercią bohatera definitywnie kończącą rozgrywkę.

Kwestie techniczne

Oprawa gry Pixel Piracy na platformie PC, XONE i PS4 jest formą hołdu dla klasycznych hitów z epoki 8-bitowców. Produkcja odznacza się więc dwuwymiarową, scrollowaną w poziomie grafiką, która zgodnie z tytułem gry odznacza się charakterystyczną pikselozą.

Dodatkowe informacje

Twórcy gry posłużyli się dość oryginalnym sposobem promocji swego tytułu, umieszczając jego pecetową wersję alfa na stronach z pirackim oprogramowaniem. Założono bowiem, że ci, którzy zechcą zaopatrzyć się w nielegalną kopię Pixel Piracy, prędzej czy później i tak to zrobią. Dzięki temu niecodziennemu posunięciu udało się za to zebrać od graczy szereg istotnych opinii, bardzo pomocnych w tworzeniu finalnej wersji gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pixel Piracy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Pixel Piracy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows 7/8
PC
XONE
PS4