Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSP
Okładka Magic Sudoku (PSP)

Magic Sudoku PSP

Magic Sudoku to pozycja o charakterze logicznym, składająca się z dwóch gier planszowych: sudoku i crucipixel. Ta ostatnia stosunkowo często jest określana mianem malowania liczbami.

Logiczne | 2D | sudoku | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Magic Sudoku (PSP)

producent: 505 Games

wydawca: 505 Games

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

5kwietnia2007

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Magic Sudoku to pozycja o charakterze logicznym, składająca się z dwóch gier planszowych: sudoku i crucipixel. Ta ostatnia stosunkowo często jest określana mianem malowania liczbami. Developerzy przygotowali po tysiąc poziomów dla każdej w wymienionych konkurencji o zróżnicowanym stopniu trudności. Niniejszą produkcję stworzono wyłącznie z myślą o przenośnej konsoli ze stajni Sony.

Reguły zabawy praktycznie nie uległy zmianie w stosunku do papierowych pierwowzorów. Sudoku polega na takim wypełnieniu diagramu, aby w każdym wierszu, kolumnie i kwadracie umieścić po jednej liczbie od 1 do 9. Szkopuł tkwi w tym, że na danym obszarze konkretna cyfra może pojawić się tylko raz. Zabawa odbywa się na planszy, złożonej z dziewięciu pół, z których każde dodatkowo podzielono na mniejsze elementy (3x3). Natomiast w crucipixel użytkownik koloruje kolejne kwadraciki tak, aby powstał rysunek. Lokalizację elementów, wymagających zaznaczenia, wskazują liczby, znajdujące się przy diagramie. Te umieszczone po lewej stronie określają ilość wspomnianych pól w danym rzędzie. Analogicznie rzecz ma się z wartościami, zapisanymi nad planszą.

W obu przypadkach producenci zaoferowali miłą dla oka oprawę wizualną, dostosowaną do wymogów stawianych przez konsolę PlayStation Portable (m.in. obraz o wymiarach 16:9). Co więcej umysłowym potyczkom towarzyszy przyjemna, relaksująca ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Gry podobne do Magic Sudoku

Klasyfikacja PEGI Magic Sudoku

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Magic Sudoku

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB