Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSPNDS
Okładka Zendoku (NDS)
OkładkaZendoku (NDS)

Zendoku

Zendoku to pozycja o charakterze logicznym, będąca wariacją na temat niezwykle popularnej łamigłówki o nazwie Sudoku. Zasady gry są proste, chociaż ich praktyczne wykorzystanie sprawia problemy nawet najlepszym.

Logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zendoku Premiera

20kwi2007

PSP NDS

Zendoku to pozycja o charakterze logicznym, będąca wariacją na temat niezwykle popularnej łamigłówki o nazwie Sudoku. Zasady gry są proste, chociaż ich praktyczne wykorzystanie sprawia problemy nawet najlepszym. Diagram należy wypełnić w taki sposób, aby w każdym wierszu, kolumnie i kwadracie umieścić wskazane obrazki. Szkopuł tkwi w tym, że na danym obszarze konkretny wzór może pojawić się tylko raz. Zabawa odbywa się na planszy, złożonej z dziewięciu pół, z których każde dodatkowo podzielono na mniejsze elementy (3x3).

Użytkownik wybiera jedną z udostępnionych postaci, cechujących się odmiennym stylem walki i szczęśliwym symbolem. Zdecydować się można chociażby na wojownika ninja, mistrza karate czy samuraja. Posiadane umiejętności sprawdza się w starciach ze Sztuczną Inteligencją bądź z żywym przeciwnikiem w trybie multiplayer. Co więcej, moduł wieloosobowy poza starciem dwóch zawodników daje również sposobność do kooperacji. Natomiast system gry w pojedynkę oferuje m.in. wykonywanie poszczególnych zadań w określonym przedziale czasu, bądź rozwiązywanie klasycznej wersji wspomnianej łamigłówki.

Developerzy przygotowali pięć stopni zaawansowania, czyniąc tym samym grę przystępną nawet dla niewprawionych użytkowników. Ponadto opanowanie konkretnych ataków na poziomie mistrza pozwala na odblokowanie kolejnych, wcześniej niedostępnych. Skorzystać też można z szeregu zaimplementowanych mikro-gier.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Zendoku

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Zendoku Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PSP
NDS