Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Toon-Doku (NDS)
OkładkaToon-Doku (NDS)

Toon-Doku NDS

Toon-Doku to odmiana popularnej łamigłówki Sudoku, pozwalająca na tradycyjny przebieg rozgrywki, bądź też jej obrazkowy odpowiednik. Zasady gry są proste, chociaż ich wykorzystanie w praktyce sprawia problemy nawet najlepszym.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Toon-Doku Premiera NDS

17kwietnia2007

pudełko PL

27listopada2007

producent: Dragon's Den Unlimited wydawca: Majesco Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Toon-Doku

Sudokumaniacs

Zendoku

Brain Flex

Toon-Doku to odmiana popularnej łamigłówki Sudoku, pozwalająca na tradycyjny przebieg rozgrywki, bądź też jej obrazkowy odpowiednik. Zasady gry są proste, chociaż ich wykorzystanie w praktyce sprawia problemy nawet najlepszym. Diagram należy wypełnić w taki sposób, aby w każdym wierszu, kolumnie i dziewięciopolowym kwadracie umieścić wskazane elementy. Szkopuł tkwi w tym, że na danym obszarze konkretny wzór pojawić się może tylko raz. Omawiana pozycja przygotowana została dla konsoli NDS, wobec czego trzeba odpowiednio operować stylusem na panelu dotykowym.

Teoretyczny i praktyczny tutorial wprowadza każdą, nawet niedoświadczoną, osobę w tajniki gry i w bardzo krótkim czasie robi z niej mistrza Toon-Doku. Pozycja ta posiada kilka wariantów zabawy. Pozwala na wykazanie się umiejętnością szybkiego i analitycznego myślenia w pojedynku ze Sztuczną Inteligencją bądź też sprawdzenie się w rozgrywce nierankingowej. Developerzy udostępnili również potyczki wieloosobowe poprzez Wi-Fi, zawierające między innymi zawody w rozwiązywaniu diagramów na czas. Starcia szesnastu przyjaciół możliwe są nawet, jeżeli tylko jeden z nich posiada kartę z grą.

Novum stanowi zamienienie zwykłej łamigłówki w wariacką zabawę, ćwiczącą przy okazji szybkie myślenie. Z pomocą opcji, pozwalającej na edycję planszy, użytkownik wykorzystać może osiemnaście dostępnych widoków lub stworzyć własne obrazki, którymi posługuje się w zabawie lub dzieli z oponentami. Sceneria uzależniona jest od wybranego bohatera. W początkowej fazie dostępne są cztery postaci, a kolejnych pięć czeka na odblokowanie. Również paleta dwustu plansz na starcie jest nieosiągalna – ich odkrycie następuje w trakcie sukcesywnego zaliczania poszczególnych poziomów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-16  

Toon-Doku cena w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Toon-Doku

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.