Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PCSwitch
Okładka Last Day of June (PS4)

Last Day of June

Gra przygodowa opracowana przez studio Ovosonico. Historia Last Day of June koncentruje się na postaci Carla, którego ukochana – tytułowa June – zginęła w wypadku samochodowym.

Przygodowe | elementy RPG | elementy logiczne | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Last Day of June (PS4)

producent: Ovosonico

wydawca: 505 Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

31sie2017

PC PS4

16mar2018

Switch

Last Day of June to poruszająca gra przygodowa od studia Ovosonico, znanego z wydanego w 2014 roku na handheldzie PlayStation Vita Murasaki Baby. W powstawaniu przeznaczonej na platformę PC, PS4 i Switch gry brał udział reżyser Massimo Guarini, znany chociażby z Shadows of the DAMNED i Naruto: Rise of a Ninja. Ponadto w pracach uczestniczył założyciel zespołu muzycznego Porcupine Tree Steven Wilson oraz Jessica Cope, która wyreżyserowała m.in. teledysk Here Comes Revenge zespołu Metallica.

Fabuła

Gra przedstawia historię Carla i June. Pewnego dnia zakochani wybrali się na wycieczkę nad jezioro, jednak mieli wypadek samochodowy, w wyniku czego kobieta zmarła. Po tym nieszczęśliwym zdarzeniu mężczyzna odkrył jednak, że może przenosić się w czasie, używając obrazów namalowanych przez swoją wybrankę. Wykorzystując je, stara się za wszelką cenę zmienić bieg wydarzeń i uratować June, lecz jednocześnie musi ponosić konsekwencje dokonywanych wyborów.

Mechanika

Rozgrywka koncentruje się głównie na poznawaniu historii. Deweloperzy zatroszczyli się jednak, by gracz nie został oddelegowany tylko do roli obserwatora. Naszym zadaniem jest eksplorowanie poszczególnych lokacji i odnajdywanie miejsc, w których możemy coś zmienić. Czasami należy rozwiązać prostą łamigłówkę oraz dokonać wyboru pozwalającego zmienić bieg wydarzeń. Problem w tym, że nierzadko wywołujemy w ten sposób przykre konsekwencje.

Kwestie techniczne

Jedną z głównych atrakcji Last Day of June w wersji na platformę PC, PS4 i Switch jest niecodzienna, artystyczna oprawa graficzna, dzięki której gry nie sposób pomylić z żadną inną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 129 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Last Day of June

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Last Day of June

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 6400 2.7 GHz/AMD A10 2.7 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 290 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i3 2.6 GHz/AMD A6 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce 750Ti/Radeon R9 270 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8

Last Day of June od dziś za darmo w Epic Games Store
Last Day of June od dziś za darmo w Epic Games Store

wiadomość27 czerwca 2019

Dzisiaj w Epic Games Store pojawiła się następna darmowa produkcja, czyli chwytająca za serce przygodówka pod tytułem Last Day of June. Dowiedzieliśmy się również, jaka gra będzie na nas czekać 4 lipca.

Last Day of June - nowy zwiastun i data premiery przygodówki od twórców Murasaki Baby
Last Day of June - nowy zwiastun i data premiery przygodówki od twórców Murasaki Baby

wiadomość1 lipca 2017

Zespół Ovosonico i firma 505 Games poinformowały, że przygodówka Last Day of June trafi do sprzedaży 31 sierpnia tego roku. Ujawnieniu terminu premiery towarzyszył nowy zwiastun gry.

Last Day of June - zapowiedziano artystyczną przygodówkę od twórców Murasaki Baby
Last Day of June - zapowiedziano artystyczną przygodówkę od twórców Murasaki Baby

wiadomość30 maja 2017

Last Day of June to nowa produkcja studia Ovosonico, znanego z gry Murasaki Baby. Tytuł opowiadać ma o niejakim Carlu, który podróżuje w czasie, starając się zmienić bieg wydarzeń, by nie dopuścić do śmierci jego ukochanej June.

PC
PS4
Switch