Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2017, 17:30

autor: Góral

Last Day of June - zapowiedziano artystyczną przygodówkę od twórców Murasaki Baby

Last Day of June to nowa produkcja studia Ovosonico, znanego z gry Murasaki Baby. Tytuł opowiadać ma o niejakim Carlu, który podróżuje w czasie, starając się zmienić bieg wydarzeń, by nie dopuścić do śmierci jego ukochanej June.

Firma 505 Games zapowiedziała przygodówkę Last Day of June. Produkcja tworzona jest przez studio Ovosonico, które w 2014 roku wypuściło grę Murasaki Baby na handhelda PlayStation Vita. Nowy projekt przeznaczony jest na konsolę PlayStation 4 oraz komputery osobiste i ukaże się w tym roku, choć dokładnego terminu jeszcze nie znamy.

Last Day of June opowiadać ma wzruszającą historię o Carlu i jego drugiej połówce June. Pewnego dnia zakochani wybierają się na wycieczkę nad jezioro, jednak w wyniku wypadku samochodowego kobieta umiera. Mężczyzna odkrywa jednak, że może przenosić się w czasie, używając obrazów namalowanych przez swoją wybrankę. W związku z tym będzie starał się za wszelką cenę zmienić bieg wydarzeń i uratować June.

Jedną z głównych atrakcji Last Day of June będzie artystyczna oprawa graficzna. - Last Day of June - zapowiedziano artystyczną przygodówkę od twórców Murasaki Baby - wiadomość - 2017-05-30
Jedną z głównych atrakcji Last Day of June będzie artystyczna oprawa graficzna.
Last Day of June w skrócie:
  1. przygodówka od twórców Murasaki Baby;
  2. w grze będziemy starali się zmienić bieg wydarzeń, by nie dopuścić do śmierci kobiety o imieniu June;
  3. ukaże się w tym roku na konsoli PlayStation 4 i komputerach osobistych.

Nie znamy zbyt wielu szczegółów związanych z rozgrywką, gdyż zdradzono jedynie, że będzie to „interaktywna przygoda”, z eksploracją w stylu gier RPG oraz „emocjonalnymi zagadkami”. Oczywiście w produkcji występować mają też trudne wybory, które będą zapewniać nowe możliwości, ale mogą też mieć niechciane konsekwencje. Największą uwagę przyciąga jednak artystyczna oprawa graficzna – możecie ją podziwiać na widocznych poniżej screenach.

W produkcji bierze udział kilka interesujących osób. Przede wszystkim jest to reżyser Massimo Guarini, znany ze wspomnianej już gry Murasaki Baby oraz Shadows of the DAMNED i Naruto: Rise of a Ninja. Oprócz niego zatrudniono brytyjskiego muzyka Stevena Wilsona (założyciel Porcupine Tree) oraz Jessicę Cope, która wyreżyserowała teledysk Here Comes Revenge zespołu Metallica.