Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2017, 10:10

Last Day of June - nowy zwiastun i data premiery przygodówki od twórców Murasaki Baby

Zespół Ovosonico i firma 505 Games poinformowały, że przygodówka Last Day of June trafi do sprzedaży 31 sierpnia tego roku. Ujawnieniu terminu premiery towarzyszył nowy zwiastun gry.

Pod koniec maja pisaliśmy o zapowiedzi gry Last Day of June, czyli nowej przygodówki studia Ovosonico, mającego na koncie Murasaki Baby z 2014 roku. Twórcy właśnie opublikowali świeży zwiastun i poinformowali, że produkcja trafi do sprzedaży 31 sierpnia tego roku.

Przypomnijmy, że Last Day of June zmierza na pecety oraz konsolę PlayStation 4. Gra ukaże się równocześnie na obie te platformy. Cena ustalona została na poziomie 20 dolarów, czyli w przeliczeniu około 74 zł.

Last Day of June - nowy zwiastun i data premiery przygodówki od twórców Murasaki Baby - ilustracja #1
LAST DAY OF JUNE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Ovosonico
  2. Wydawca: 505 Games
  3. Gatunek: przygodówka
  4. Platformy: PC, PS4
  5. Data premiery: 2017 r.

Murasaki Baby cechowały nietypowe pomysły oraz ciekawy styl graficzny i Last Day of June będzie kontynuowało te tradycje. Fabuła opowiada o zakochanej parze – Carlu i June. Podczas podróży na wycieczkę ich samochód bierze udział w wypadku, w wyniku którego dziewczyna umiera. Carl odkrywa jednak, że za pomocą obrazów namalowanych przez swoją ukochaną jest w stanie przenosić się w czasie. Bohater postanawia więc zmienić przeszłość i uratować June.

Last Day of June będzie narracyjną przygodówką. Większość zabawy polegać więc ma na eksploracji, prowadzeniu rozmów i śledzeniu fabuły. Rozgrywkę urozmaicą jednak okazjonalne wyzwania logiczne i zręcznościowe. Ponadto gracz regularnie będzie musiał podejmować ciężkie decyzje, a potem radzić sobie z ich konsekwencjami.

Warto na koniec wspomnieć, że na czele projektu stoi Massimo Guarini, który brał udział w produkcji Shadows of the DAMNED oraz Naruto: Rise of a Ninja.

  1. Oficjalna strona gry