Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSV
Okładka Murasaki Baby (PSV)
OkładkaMurasaki Baby (PSV)

Murasaki Baby PSV

Murasaki Baby to gra przygodowa z elementami platformowymi oraz logicznymi, w której pomigamy małej dziewczynce zagubionej w świecie snów i koszmarów. Tytuł powstał z myślą o ekranie dotykowym konsoli PlayStation Vita.

Przygodowe | elementy logiczne | elementy zręcznościowe | indie | 2.5D | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Murasaki Baby Premiera PSV

16września2014

producent: Ovosonico wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Murasaki Baby

A-Men

Lemmings Touch

Escape Plan

Murasaki Baby to gra przygodowa stworzona specjalnie z myślą o ekranie dotykowym konsoli PS Vita. Za powstanie tytułu odpowiada niezależne włoskie studio deweloperskie Ovosonico. Jej producentem jest Massimo Guarini, były pracownik Grasshopper Manufacture, odpowiadającego za takie tytuły jak Killer7, No More Heroes czy Shadows of the Damned.

Celem twórców było stworzenie nietuzinkowej gry, opowiadającej o więziach międzyludzkich. Główna bohaterką jest mała dziewczynka, która trafia i zostaje zamknięta w dziwnym świecie na pograniczy fantazji oraz snu. Zasiedlają go przeróżne stwory oraz maszkary, niektóre przyjazne, inne jednak wrogie. Trzymają w ręku fioletowy balonik w kształcie serca czuje się samotna i opuszczona. Zadaniem gracza jest przeprowadzenie jej przez oniryczną krainę, która kryje wiele niespodzianek oraz niebezpieczeństw.

Rozgrywka przebiega na dwuwymiarowym planie. Gracze nie kontrolują bezpośrednio poczynań zagubionej dziewczynki, ale mogą wpływać na jej otoczenie i pomagać w podróży. Dokonują oni tego na wiele sposobów. Możemy np. zmienić pogodę, przesuwać platformy, odgonić potwora itd. Wszystkie interakcje z elementami scenografią dokonywane są za pomocą ekranu dotykowego konsoli.

Trójwymiarowa oprawa graficzna tytułu jest jednym z najciekawszych elementów Murasaki Baby. Deweloperzy zastosowali filtry, które sprawiają, że przypomina ręcznie rysowaną kreskówkę. Oszczędne barwy oraz szalone i niepokojące projekty postaci i otoczenia nadają tytułowi odpowiedni klimat.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Murasaki Baby

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.