Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSV
Okładka Lemmings Touch (PSV)
OkładkaLemmings Touch (PSV)

Lemmings Touch PSV

Lemmings Touch to gra logiczna autorstwa zespołu d3t. W niej zadaniem gracza jest umożliwienie dotarcia do celu stadu sympatycznych stworków. Nie jest to łatwe, gdyż nasi podopieczni nie mają za grosz zmysłu zachowawczego i bez ciągłej opieki szybko zginą.

Logiczne | 2D | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lemmings Touch Premiera PSV

28maja2014

producent: D3 Publisher wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Lemmings Touch

Lemmings (1991)

Escape Plan

A-Men

Lemmings Touch to gra logiczna wyprodukowana przez studio d3t. Jest to kolejna odsłona klasycznego cyklu, zapoczątkowanego na komputerach Amiga przez firmą Psygnosis w 1991 roku.

Pomimo kilku dekad, jakie upłynęły od premiery pierwszej części serii podstawowe mechanizmy rozgrywki nie uległy dramatycznym zmianom. Otrzymujemy zatem grę logiczną, w której naszym zadaniem jest przeprowadzenie tytułowych stworków przez pełne niebezpieczeństw plansze. Osiągnięcie sukcesu utrudnia fakt, że podopieczni nie dysponują jakimkolwiek zmysłem samozachowawczym i bez nadzoru szybko pożegnają się z życiem. Kontrolowanie lemmingów ułatwia opcja przydzielania im określonych umiejętności, które wpływają na sposób ich zachowania w określonych sytuacjach.

Zgodnie z tytułem, Lemmings Touch oferuje sterowanie za pomocą intuicyjnego interfejsu dotykowego. Większość podstawowych interakcji obsługuje proste menu w kształcie podzielonego na sekcje koła, które znika, gdy nie jest już potrzebne. Jednocześnie na każdej planszy poumieszczano wiele przedmiotów, które możemy aktywować przez wykonywanie odpowiednich gestów. W ten sposób np. otwieramy drzwi, podnosimy przeszkody czy ustawiamy pozycję armaty wystrzeliwującej lemingi na dalekie dystanse.

Gra zawiera sto map i większość z nich prezentuje wysoki poziom trudności. W porównaniu z poprzednimi odsłonami pojawiło się wiele nowych typów lokacji. Wśród nich znalazła się kraina zbudowana z cukierków oraz mapy kosmiczne, gdzie napotkamy rakiety i statki UFO.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Lemmings Touch

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.