Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSV
Okładka Lemmings Touch (PSV)

Lemmings Touch PSV

Lemmings Touch to gra logiczna autorstwa zespołu d3t. W niej zadaniem gracza jest umożliwienie dotarcia do celu stadu sympatycznych stworków. Nie jest to łatwe, gdyż nasi podopieczni nie mają za grosz zmysłu zachowawczego i bez ciągłej opieki szybko zginą.

Logiczne | 2D | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Vita
Okładka Lemmings Touch (PSV)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSV:

28maja2014

Lemmings Touch to gra logiczna wyprodukowana przez studio d3t. Jest to kolejna odsłona klasycznego cyklu, zapoczątkowanego na komputerach Amiga przez firmą Psygnosis w 1991 roku.

Pomimo kilku dekad, jakie upłynęły od premiery pierwszej części serii podstawowe mechanizmy rozgrywki nie uległy dramatycznym zmianom. Otrzymujemy zatem grę logiczną, w której naszym zadaniem jest przeprowadzenie tytułowych stworków przez pełne niebezpieczeństw plansze. Osiągnięcie sukcesu utrudnia fakt, że podopieczni nie dysponują jakimkolwiek zmysłem samozachowawczym i bez nadzoru szybko pożegnają się z życiem. Kontrolowanie lemmingów ułatwia opcja przydzielania im określonych umiejętności, które wpływają na sposób ich zachowania w określonych sytuacjach.

Zgodnie z tytułem, Lemmings Touch oferuje sterowanie za pomocą intuicyjnego interfejsu dotykowego. Większość podstawowych interakcji obsługuje proste menu w kształcie podzielonego na sekcje koła, które znika, gdy nie jest już potrzebne. Jednocześnie na każdej planszy poumieszczano wiele przedmiotów, które możemy aktywować przez wykonywanie odpowiednich gestów. W ten sposób np. otwieramy drzwi, podnosimy przeszkody czy ustawiamy pozycję armaty wystrzeliwującej lemingi na dalekie dystanse.

Gra zawiera sto map i większość z nich prezentuje wysoki poziom trudności. W porównaniu z poprzednimi odsłonami pojawiło się wiele nowych typów lokacji. Wśród nich znalazła się kraina zbudowana z cukierków oraz mapy kosmiczne, gdzie napotkamy rakiety i statki UFO.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Lemmings Touch

Klasyfikacja PEGI Lemmings Touch

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Zapowiedziano Lemmings Touch – nową odsłonę serii przeznaczoną na PlayStation Vita
Zapowiedziano Lemmings Touch – nową odsłonę serii przeznaczoną na PlayStation Vita

wiadomość12 września 2013

Na oficjalnym blogu PlayStation zapowiedziano Lemmings Touch, czyli najnowszą odsłonę klasycznego cyklu gier logicznych. Produkcja powstaje wyłącznie z myślą o konsoli przenośnej PlayStation Vita.