Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2013, 06:57

Zapowiedziano Lemmings Touch – nową odsłonę serii przeznaczoną na PlayStation Vita

Na oficjalnym blogu PlayStation zapowiedziano Lemmings Touch, czyli najnowszą odsłonę klasycznego cyklu gier logicznych. Produkcja powstaje wyłącznie z myślą o konsoli przenośnej PlayStation Vita.

Lemmingi powrócą w grze na PlayStation Vita. - Zapowiedziano Lemmings Touch – nową odsłonę serii przeznaczoną na PlayStation Vita - wiadomość - 2013-09-12
Lemmingi powrócą w grze na PlayStation Vita.

Fani serii Lemmings przez długi czas byli zaniedbywani. Ostatnią pełnoprawną nową odsłoną cyklu było Lemmings Revolution z 2000 roku. Potem wydawano już jedynie przeróbki starszych gier, z których ostatnia, czyli opracowana z myślą o PlayStation 3 odświeżona wersja pierwszej części, ukazała się sześć lat temu. Teraz ta niefortunna sytuacja uległa zmianie wraz z ujawnieniem Lemmings Touch.

  1. d3t – oficjalna strona studia

Gra będzie zupełnie nową produkcją i powstaje wyłącznie z myślą o konsoli przenośnej PlayStation Vita. Nad projektem pracuje studio d3t, czyli ekipa, która odpowiadała za przeniesienie odświeżonej wersji pierwszej części cyklu na usługę PlayStation Mobile.

Zapowiedziano Lemmings Touch – nową odsłonę serii przeznaczoną na PlayStation Vita - ilustracja #2

Zgodnie z tytułem, Lemmings Touch zaoferuje sterowanie za pomocą intuicyjnego interfejsu dotykowego. Został on zaprojektowany tak, aby wszystkie interakcje odbywały się za pomocą prostego menu w kształcie podzielonego na sekcje koła, które zniknie, gdy nie będzie już potrzebne.

Gra zawierać ma sto map i autorzy obiecują, że większość z nich zaoferuje wysoki poziom trudności. W porównaniu z poprzednimi odsłonami pojawi się wiele nowych typów lokacji. Wśród nich znajdzie się kraina zbudowana z cukierków oraz mapy kosmiczne, gdzie napotkamy rakiety i statki UFO. Ponadto niektóre lemmingi będą istotami mocno odmiennymi od reszty swoich pobratymców, choć twórcy nie są jeszcze gotowi zdradzić jakichkolwiek konkretów na ten temat.

Podstawowe mechanizmy rozgrywki nie ulegną jednak zmianie. Lemmings Touch będzie więc grą logiczną, w której naszym zadaniem ma być przeprowadzenie tytułowych stworków przez pełne niebezpieczeństw plansze. Osiągnięcie sukcesu utrudni fakt, że podopieczni nie będą dysponowali jakimkolwiek zmysłem samozachowawczym i bez nadzoru szybko pożegnają się z życiem. Kontrolowanie lemmingów umożliwi opcja przydzielania im określonych umiejętności, które wpłyną na sposób ich zachowania w określonych sytuacjach.

Niestety, nie wiemy, kiedy gra Lemmings Touch trafi do sprzedaży, ani jaką ceną zostanie opatrzona. Ludzie ze studia d3t obiecują jednak, że kolejne informacje na temat projektu będą wypuszczane regularnie.