Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2013, 09:21

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Planetary Annihilation - beta rozpocznie się w najbliższych tygodniach

Twórcy gry Planetary Annihilation poinformowali, że w ciągu najbliższych tygodni produkcja wejdzie w fazę beta testów, do których dostęp otrzymają osoby, które zamówiły tytuł przed premierą i ci, którzy wsparli projekt na Kickstarterze kwotą minimum 40 dolarów.

We wrześniu 2012 roku zebrano na serwisie Kickstarter ponad 2 mln dolarów na produkcję gry Planetary Annihilation. Twórcy ze studia Uber Entertainment cały czas pracują nad duchowym następcą Total Annihilation i wkrótce dotrą do kolejnego, ważnego punktu, ponieważ w najbliższych tygodniach produkcja ma wejść w fazę beta.

Obecnie projekt znajduje się w fazie testów alfa, do których dostęp można uzyskać nabywając grę w przedsprzedaży (cena wynosi 70 dolarów, czyli około 224 zł). Jednak deweloper wyjawił, że w ciągu najbliższych tygodni, a być może nawet jeszcze we wrześniu, tytuł zostanie zaktualizowany do wersji beta. Przy okazji ujawniono zawartość ostatniego patcha. Wśród najważniejszych nowinek znajdują się takie elementy jak:

  • usprawniona sztuczna inteligencja;
  • planety wodne (budowanie na nich baz);
  • usprawnione działanie bomb atomowych;
  • rozwiązanie niektórych problemów związanych z optymalizacją gry.

Pełną rozpiskę aktualizacji znajdzie na oficjalnym forum studia.

Planetary Annihilation to gra strategiczna, będąca duchowym spadkobiercą kultowego Total Annihilation. Nad projektem pracuje studio Uber Entertainment. W jego szeregach znajdują się osoby, które na swoim koncie mają takie produkcje jak: Supreme Commander, Total Annihilation czy Demigod.