Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2013, 10:13

autor: Szymon "Hed" Liebert

Planetary Annihilation w sprzedaży – dostęp do alfy kosztuje 350 zł!

W tym tygodniu ruszy wersja alfa gry Planetary Annihilation – dostęp do niej otrzymają osoby, które wsparły projekt na Kickstarterze lub kupią produkcję w przedsprzedaży. To jednak dość drogie rozwiązanie, bo obecnie tytuł kosztuje aż 350 złotych.

Dostęp do wersji alfa Planetary Annihilation kosztuje jedyne 350 złotych. - Planetary Annihilation w sprzedaży – dostęp do alfy kosztuje 350 zł! - wiadomość - 2013-06-14
Dostęp do wersji alfa Planetary Annihilation kosztuje jedyne 350 złotych.
Cena Planetary Annihilation:
  • 83 euro w miesiącach od czerwca do sierpnia (alfa)
  • 60 dolarów w miesiącach od września do listopada (beta)
  • 40 dolarów w grudniu (finalny produkt)

Studio Uber Entertainment wystartuje w tym tygodniu z programem wczesnego dostępu do gry Planetary Annihilation. Wersja alfa tytułu na Steamie będzie przysługiwała osobom, które wsparły projekt na Kickstarterze odpowiednią sumą lub kupią produkcję w przedsprzedaży. Tego rozwiązania polecić z czystym sumieniem nie możemy, bo obecnie Planetary Annihilation kosztuje niemal 83 euro, czyli około 350 złotych. Skąd tak wysoka cena?

„Cenę tego etapu wczesnego dostępu do gry określiła nasza akcja na Kickstarterze” – wyjaśnił Marc Scattergood, producent ze studia Uber Entertainment. Tak jak ustalono w kampanii społecznościowej, od czerwca do sierpnia opcja ściągnięcia wersji alfa będzie kosztowała niecałe 83 euro. Wydając tyle pieniędzy otrzymujemy późniejsze wydania tytułu, włącznie z finalnym produktem. Od września do listopada potrwają testy beta, podczas których cena spadnie do 60 dolarów (nie wiemy jak wypadnie przeliczenie na euro). Finalna gra pojawi się w grudniu w cenie 40 dolarów.

„Te kwoty zostały określone ponad rok temu. Wyznaczyliśmy je w kampanii Kickstarterowej i mimo, że rozumiemy, że nie każdemu będą się one podobały, była to decyzja, którą musieliśmy podjąć” – dodał Scattergood. Producent napisał, że tak wygląda rozkład, więc jeśli ktoś chce kupić grę taniej, będzie mógł poczekać aż cena spadnie. Te zapewnienia i tłumaczenia raczej nie uspokoiły rozsierdzonych fanów, którzy spodziewali się pewnie trzykrotnie niższej ceny za wersję alfa.

Polityka Uber Entertainemnt jest zrozumiała, bo rzeczywiście autorzy trzymają się zasad określonych na Kickstarterze, aby być w porządku wobec osób, które wsparły ją finansowo. 350 złotych za wersję alfa kłóci się jednak ze zdrowym rozsądkiem, bo tyle nie będą kosztowały nawet gry na Xboksa One czy PlayStation 4. Przyjęło się też, że za dostęp do produkcji na wczesnym etapie płacimy mniej niż za finalny produkt – tak sprzedają gry studia Mojang (Minecraft), czy Introversion (Prison Architect).

Planetary Annihilation w sprzedaży – dostęp do alfy kosztuje 350 zł! - ilustracja #2Planetary Annihilation to strategia czasu rzeczywistego, w której mapami będą całe planety. Wspomniane testy alfa wystartują 16 czerwca tego roku i będą zawierały tryb Free-For-All. W walkach zmierzy się od 2 do 10 graczy, działających na jednej planecie. Autorzy zaznaczają, że do uruchomienia tej wersji produkcji będzie wymagany 64-bitowy system operacyjny.

  1. Oficjalna strona Planetary Annihilation