Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeNDS
Okładka Beetle King (NDS)
OkładkaBeetle King (NDS)

Beetle King NDS

Beetle King jest osobliwą grą z pogranicza symulacji i strategii. Najbliżej jej do serii The Sims, aczkolwiek użytkownik opiekuje się tu nie wirtualnymi ludźmi, lecz insektami.

Symulacje | tytuły ekskluzywne Nintendo

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Beetle King Premiera NDS

anulowana

producent: 505 Games wydawca: 505 Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Beetle King jest osobliwą grą z pogranicza symulacji i strategii. Najbliżej jej do serii The Sims, aczkolwiek użytkownik opiekuje się tu nie wirtualnymi ludźmi, lecz insektami. Pierwotnie omawiany produkt został udostępniony wyłącznie graczom japońskim, ale firma 505 Game Street sprowadziła go po pewnym czasie do krajów zachodnich.

Posiadacze kieszonkowej konsoli Nintendo DS otrzymują zadanie zebrania jak największej kolekcji rozmaitych owadów. W tym celu trzeba przeczesywać stylusem wirtualną trawę, rozgarniać stosy gałęzi etc. Podczas gdy na dotykowym ekranie prowadzi się poszukiwania trofeów, to na górnym wyświetlaczu prezentowana jest mapa, wizerunek tropionego okazu itp.

Po upolowaniu co najmniej dwóch różnych gatunków insektów można spróbować je skrzyżować, aby otrzymać zupełnie nowy typ. Kombinacji jest multum z uwagi na zaimplementowanie przez developerów kilkudziesięciu rodzajów podstawowych. Ponadto, dzięki bezprzewodowemu połączeniu Wi-Fi, można nawiązać kontakt z innymi graczami, celem chociażby wymiany posiadanych owadów.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.6 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Beetle King: Odpowiednia dla każdego wieku.