Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacje3DS
Okładka Cooking Mama 4: Kitchen Magic (3DS)

Cooking Mama 4: Kitchen Magic 3DS

Czwarta odsłona popularnej serii o gotowaniu, zapoczątkowanej na Nintendo DS. Tym razem czeka na nas 60 zupełnie nowych przepisów, oraz ponad 200 dodatkowych kuchennych mini-gier, podczas których wykorzystamy nowe możliwości konsolki i przetestujemy nasze kulinarne umiejętności.

Symulacje | elementy zręcznościowe | o gotowaniu | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Cooking Mama 4: Kitchen Magic (3DS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

16listopada2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cooking Mama 4: Kitchen Magic to czwarta już część popularnej serii symulacyjno-zręcznościowej, poświęconej gotowaniu. Cykl został zapoczątkowany w 2006 r. na konsolach Nintendo DS, a jego kolejne odsłony trafiły także na Wii, iPhone’y oraz Facebooka. Za powstanie serii odpowiada japońskie studio Office Create – od 2009 r. funkcjonujące pod nazwą Cooking Mama Limited. Opisywana gra stanowi zaś jej debiut na konsolce 3DS.

Sedno rozgrywki stanowi gotowanie pod okiem tytułowej Cooking Mamy. Wcielając się w początkującą kuchareczkę, podejmujemy się szeregu kuchennych wyzwań, które w zależności od trybu rozgrywki wymagać mogą zarówno naszej dokładności, jak i kreatywności czy szybkości działania. Do przygotowania mamy 60 zróżnicowanych potraw, w tym takie rarytasy jak ciastka, lody, zupa z owoców morza, corn-dogi czy placek z wiśniami. Poszczególne przepisy możemy także łączyć ze sobą, otrzymując szereg swych własnych oryginalnych dań. Efekty naszych działań nagrodzone są zaś medalami, adekwatnymi do naszych kulinarnych umiejętności.

Cooking Mama 4 robi użytek z nowych możliwości konsolki 3DS. Za pomocą rysika będziemy więc m.in. rozdrabniać, siekać, mieszać, czy zagniatać ciasto. Z kolei wbudowany w konsolę żyroskop przyda się podczas rozbijania jaj, tarcia sera, układania talerzy, czy podrzucania składników na patelni. Twórcy przygotowali w sumie ponad 200 podobnych mini-gierek zręcznościowych, towarzyszących gotowaniu. Do znanych z poprzednich odsłon trybów rozgrywki, dołączyły zupełnie nowe aktywności, podczas których będziemy np. nakrywać do stołu, sprzątać i zmywać naczynia, sprawdzimy się też w roli dekoratora. Nie zapomniano także o możliwości cztero-osobowej rywalizacji w trybie Challenge.

Debiut serii na Nintendo 3DS w sposób oczywisty przełożył się na jakość szaty graficznej gry. Oprawa Cooking Mama 4 utrzymana jest jednak nadal w typowym dla serii stylu, przepełnionym specyficznym „kuchennym” poczuciem humoru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 4  

Gry podobne do Cooking Mama 4: Kitchen Magic

Klasyfikacja PEGI Cooking Mama 4: Kitchen Magic

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Cooking Mama 4: Kitchen Magic

Nintendo 3DS

Nintendo 3DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo eShop