Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWii
Okładka Rolling Stone: Drum King (Wii)
OkładkaRolling Stone: Drum King (Wii)

We Rock: Drum King Wii

Rolling Stone: Drum King

Rolling Stone: Drum King to gra muzyczna pozwalająca nam wcielić się w postać aspirującego perkusisty. Opisywana pozycja nie wymaga kosztownych akcesoriów, wykorzystując podczas rozgrywki dwa Wii Remoty.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

We Rock: Drum King Premiera Wii

9kwietnia2009

producent: Arc System Works wydawca: 505 Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Rolling Stone: Drum King to kolejna gra muzyczna, powstała na fali popularności pozycji należących do tego gatunku. Jednak w odróżnieniu od innych projektów, które oferują głównie możliwość gry na gitarze, a sama rozgrywka wymaga dość kosztownych akcesoriów, Rolling Stone umożliwia nam wcielenie się wyłącznie w perkusistę, i to przy pomocy jedynie dwóch Wii Remote.

Idea wymachiwania w powietrzu pilotami może wydawać się infantylna, jednak twórcy gry dodali do tej prostej czynności kombinacje klawiszy, dzięki czemu gracz może poczuć się jak „prawdziwy” perkusista, uzyskując efekty werbla, hi-hata, bębna basowego czy tom-tomów. Rozgrywkę rozpoczynamy od wykreowania swojego awatara w świecie gry, a następnie dołączamy do zespołu i wykonując coraz to bardziej skomplikowane utwory, stajemy się gwiazdą rocka – oczywiście jeśli chodzi o perkusję.

Sama zabawa wzorowana jest na pomyśle znanym chociażby z serii Guitar Hero czy Rock Band – z góry ekranu przesuwają się kolorowe wskaźniki określające, którym pilotem należy w danej chwili potrząsnąć oraz który przycisk należy wcisnąć. Nasze zadanie polega na wykonaniu tego wszystkiego w odpowiednim momencie. Do naszej dyspozycji oddano 30 utworów takich wykonawców jak Bloc Party, Queen, The Clash, Gorillaz czy Biffy Clyro. Poziom trudności rozgrywki jest skalowalny, tak więc poradzą sobie z nią zarówno całkowite żółtodzioby jak i doświadczeni perkusiści.

Tryb gry: single / multiplayer  

Klasyfikacja PEGI We Rock: Drum King

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.