Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka How to Survive: Third Person Standalone (PC)
OkładkaHow to Survive: Third Person Standalone (PC)

How to Survive: Third Person Standalone PC

Samodzielny dodatek do zręcznościowej gry o zombie How to Survive. Podczas gdy w oryginale akcję przedstawiono w rzucie izometrycznym, How to Survive Third Person Standalone, zgodnie z nazwą, wprowadza tryb trzecioosobowy. Poza zmianą perspektywy jest to jednak ten sam tytuł.

To jest dodatek do gry How to Survive.

Akcji | TPP | zombie | elementy RPG | survival | crafting | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

How to Survive: Third Person Standalone Premiera PC

2lipca2015

Steam

2lipca2015

producent: EKO Software wydawca: 505 Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do How to Survive: Third Person Standalone

Tomb Raider

State of Decay: Year-One Survival Edition

Escape Dead Island

How to Survive Third Person to wydany na komputerach PC samodzielny dodatek do gry How to Survive studia EKO Software z 2013 roku, stanowiący swoistą odpowiedź na sugestie społeczności graczy. Mamy tu bowiem do czynienia z niemalże tą samą produkcją, w której jednak – w przeciwieństwie do zrealizowanego w perspektywie izometrycznej pierwowzoru – całą akcję ukazano z perspektywy trzecioosobowej.

Fabuła gry pokrywa się z oryginalnym How to Survive. Jako jeden z rozbitków trafiamy na niewielki archipelag czterech wysp, położony gdzieś u wybrzeży Kolumbii. Miejsce to, z pozoru spokojne i wyludnione, okazuje się siedliskiem krwiożerczych zombie, którym w toku rozgrywki będziemy musieli stawić czoła, korzystając tylko i wyłącznie z przedmiotów oraz broni znalezionych na wyspie, bądź wykonanych samemu za pomocą rozbudowanego systemu rzemiosła.

Rozgrywka stanowi połączenie przygodowej gry akcji z elementami RPG (zadania fabularne i rozwój postaci), kładąc szczególny nacisk na aspekty survivalowe. Do dyspozycji graczy oddano czwórkę bohaterów (trzech z gry podstawowej oraz jednego z wydanego później DLC), którzy cechują się odmiennymi umiejętnościami, co w pewnym stopniu determinuje też sam przebieg zabawy. Aby przetrwać w nieprzyjaznym środowisku, będziemy musieli zadbać o wodę i pożywienie, a także regularnie odpoczywać, korzystając ze znalezionych podczas gry kryjówek. Przedtem jednak konieczne będzie oczyszczenie okolicy z przebywających w pobliżu zombie. Istotnym elementem rozgrywki jest cykl dobowy, wpływający m.in. na rodzaj napotykanych przeciwników.

How to Survive Third Person zawiera wszystko to, co znaleźć mogliśmy w oryginalnej produkcji EKO Software tzn. otwarty świat, składający się z 4 wysp, tryb fabularny oraz osiem wymagających wyzwań, wraz z internetowym rankingiem graczy. Ponadto grę wzbogacono zawartością DLC Kovac’s Way (wprowadzającym m.in. efekty pogodowe, nowych przeciwników oraz szereg drobnych poprawek), dodatkową postacią i bronią z DLC Hello My Name is Nina, trybem roguelike z dodatku One Shoot Escape oraz kilkoma pomniejszymi nowościami. Zabawa może toczyć się na jednym z trzech poziomów trudności.

W porównaniu do oryginalnego How to Survive, kładącego spory nacisk na rozgrywkę wieloosobową, w How to Survive Third Person nie znajdziemy niestety trybu multiplayer.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI How to Survive: Third Person Standalone

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

How to Survive: Third Person Standalone Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 240/Radeon HD 5700
  • 6 GB HDD
  • Windows XP