Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Open Country (PC)
OkładkaOpen Country (PC)

Open Country

Przygodowa gra akcji TPP z elementami symulacji łowiectwa i survivalu. W Open Country wcielamy się w byłego pracownika korporacji, który postanawia zakosztować życia w dziczy. W trakcie zabawy przemierzamy rozległy świat, wykonujemy zadania, polujemy i zdobywamy cenne surowce.

Akcji | TPP | polowanie | survival | kooperacja | przygodowe gry akcji | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Open Country Premiera

10cze2021

PC PS4 XONE

producent: Fun Labs wydawca: 505 Games Strona oficjalna

Open Country jest przygodową grą akcji z otwartym światem, wzbogaconą o elementy symulatora polowań i survivalu. Tytuł został opracowany przez rumuńskie studio Fun Labs, mające w swoim portfolio między innymi serię Cabela’s, natomiast jego wydaniem zajęła się firma 505 Games.

Fabuła

W Open Country wcielamy się w pracownika wielkiej firmy, który ma dosyć funkcjonowania w korporacyjnych trybach. Protagonista postanawia wyprowadzić się z miasta i zakosztować trudów życia w amerykańskiej dziczy. Na miejscu bohater szybko nawiązuje znajomość z pracownikami lokalnego parku narodowego, na której wszyscy mogą jedynie skorzystać.

Mechanika

W Open Country akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Do naszej dyspozycji oddano rozległ obszar obejmujący zarówno samą dzicz, jak i miasto, gdzie w razie potrzeby możemy się udać (na przykład po to, by uzupełnić zapasy). Przemierzając (pieszo) tytułową krainę, realizujemy różnorodne zadania (na wykonanie czeka ich ponad trzydzieści) zlecane przez tubylców.

Poza tym zajmujemy się polowaniem, robiąc użytek z szerokiego wachlarza broni palnej, łuków oraz broni białej, jak dzidy lub noże. Nawet z najlepszym wyposażeniem w plecaku musimy nieustannie mieć się na baczności. O ile bowiem na przykład jelenie nie stanowią dla nas większego niebezpieczeństwa, o tyle wilki czy niedźwiedzie są realnym zagrożeniem, a jeden celny strzał często nie wystarcza, by położyć je trupem.

Oprócz tego podczas zabawy pozyskujemy cenne surowce. Przykładowo drewno przydaje nam się zarówno do wytwarzania przydatnych przedmiotów oraz amunicji (pokroju strzał), jak i do wznoszenia tymczasowych konstrukcji (na czele z szałasami, w których możemy schronić się po zapadnięciu zmroku) czy też do rozpalenia ogniska odstraszającego agresywną zwierzynę.

W miarę postępów rozwijamy postać i zdobywamy coraz lepsze wyposażenie oraz uzbrojenie, co z kolei pozwala nam podejmować się większych wyzwań i trudniejszych zadań.

Tryby gry

W Open Country można grać w pojedynkę lub w trybie współpracy.

Kwestie techniczne

Open Country posiada oprawę graficzną przyzwoitej jakości. Podobać się może zwłaszcza bogata roślinność porastająca świat gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Open Country cena w dniu premiery: 65,00 PLN

Wymagania wiekowe Open Country: 16+

Open Country Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-750 2.67 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7950 lub lepsza
  • Windows 7/8/10 64-bit
PC
PS4
XONE