Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchXONE
Okładka Hunting Simulator (PC)
OkładkaHunting Simulator (PC)

Hunting Simulator

Wyprodukowany we współpracy niezależnego studia Neopica z firmą Bigben Interactive realistyczny symulator łowiecki. Jak przystało na grę z tego gatunku, filarem rozgrywki w Hunting Simulator są polowania. Mamy tu trzydzieści siedem gatunków zwierząt; wśród nich pojawiają się np.

Akcji | FPP | łowiectwo | kooperacja

Hunting Simulator Premiera

9cze2017

PC PS4 XONE

10lip2018

Switch

Hunting Simulator jest symulatorem polowań, opracowanym przez niezależne studio Neopica. Produkcja trafiła na wiele platform, których listę zasila między innymi PC, PS4 itd., a jej wydanie wzięła na swoje barki firma Bigben Interactive.

Mechanika

Filarem rozgrywki w Hunting Simulator są polowania na trzydzieści siedem gatunków zwierząt. Wśród nich pojawiają się samce i samice drapieżników, ptaków wodnych, a także grubej i drobnej zwierzyny z równin. Z uwagi na fakt, że występowanie poszczególnych gatunków jest uzależnione od naturalnego środowiska, upolowanie konkretnej ofiary wymaga udania się na teren jednego z dwunastu regionów. Do naszej dyspozycji oddano między innymi kanadyjską tajgę prowincji Alberta, górskie obszary stanu Kolorado, Alpy czy choćby francuskie lasy dębowe.

W trakcie zabawy możemy wykorzystać zróżnicowany arsenał i gadżety. Ten pierwszy to nie tylko broń palna (jak na przykład karabiny Browning i Winchester), lecz także łuki i kusze. Pośród niemal pięćdziesięciu akcesoriów pojawiają się natomiast wabiki, drony umożliwiające szybki rekonesans oraz specjalne proszki pomagające ustalić prędkość wiatru. Bez wpływu na przebieg zmagań nie pozostają zmienne warunki atmosferyczne, podobnie jak cykl dobowy. Tropienie często wymaga przy tym mozolnego rozglądania się za pozostawionymi przez zwierzynę śladami.

Choć podkradanie się do ofiar bywa skuteczne, znacznie lepszym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z ambony i oddanie strzału z bezpiecznej odległości. Warto przy tym pamiętać, że nasze poczynania są oceniane przez specjalny system punktacji – po zakończeniu polowania dowiadujemy się między innymi o odległości, z jakiej padł śmiertelny strzał, płci i masie zwierzęcia, a także o tym, w jaki organ trafiła wystrzelona przez nas kula.

Tryby gry

Wydany na platformę PC, PS4 itd. Hunting Simulator oferuje szeroki wachlarz trybów gry. Podstawą jest kampania składająca się ze stu jedenastu zróżnicowanych zadań. Oprócz tego, samotnicy mogą szlifować swoje umiejętności na wirtualnej strzelnicy, a także oddawać się nieograniczonym łowom w trybie wolnego polowania. Ponadto w grze zaimplementowano oparty na kooperacji tryb multiplayer dla maksymalnie czterech graczy.

Kwestie techniczne

Hunting Simulator działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4, toteż trójwymiarowa oprawa graficzna tej produkcji prezentuje wysoki poziom wykonania. Na uwagę zasługuje bogata roślinność oraz szczegółowo zaprojektowane modele poszczególnych zwierząt. Dopełnieniem tego wszystkiego jest warstwa dźwiękowa, ciesząca ucho różnorodnymi odgłosami przyrody.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Hunting Simulator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Hunting Simulator Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2100 3.10 GHz/AMD Phenom II 3.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 6870 lub lepsza
 • 17 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-3470 3.2 GHz/AMD FX-6300 3.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon RX 470 lub lepsza
 • 17 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch