Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSPX360
Okładka Exit 2 (PSP)

Exit 2

Exit 2 to osobliwa gra akcji z elementami logicznymi, stanowiąca sequel tytułu wydanego w 2006 r. Użytkownik wciela się w postać jegomościa w pomarańczowym kapeluszu zwanego Mr. ESC.

Zręcznościowe

Okładka Exit 2 (PSP)

producent: Taito

wydawca: 505 Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

13kwi2007

PSP

25lut2009

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Exit 2 to osobliwa gra akcji z elementami logicznymi, stanowiąca sequel tytułu wydanego w 2006 r. Użytkownik wciela się w postać jegomościa w pomarańczowym kapeluszu zwanego Mr. ESC, który zajmuje się ratowaniem z różnych opresji mieszkańców miasta.

Pomimo tego, że akcję zlokalizowano na terenie metropolii, gracz nie porusza się po jej ulicach, lecz we wnętrzach budynków. Developerzy zaoferowali przeszło sto poziomów, zawierających szerokie spektrum rozmaitych zagadek. Początkowo udostępniono zaledwie pierwszych piętnaście leveli – następne odkrywana się po sukcesywnym zaliczeniu danego etapu zabawy. Przemierzając kolejne korytarze czy pokoje napotyka się osoby, potrzebujące pomocy protagonisty. Wykonanie konkretnego zadania utrudniają pojawiający się co jakiś czas oponenci, znajdujące się na drodze przeszkody i zegar, odliczający wstecznie czas rozgrywki. Z tego też względu aby zaliczyć daną misję, trzeba błyskawicznie podejmować odpowiednie działania.

W rozwiązywaniu problemów bohater może liczyć na pomoc krzepkiego mężczyzny, który przydaje się przede wszystkim do przesuwania ciężkich przedmiotów oraz psa, potrafiącego wcisnąć się w każdą z pozoru niedostępną szczelinę, aby wyciągnąć z niej wymaganą rzecz. Poruszając się po platformowych lokacjach powinno się pamiętać o zbieraniu wszystkich przedmiotów, niezbędnych do rozwiązywania łamigłówek. Poza znanymi z poprzedniczki miejscami, jak chociażby metro czy hotel, użytkownik odwiedza też piramidę i statek wycieczkowy.

Warto wspomnieć także o oprawie wizualnej, która niewiele zmieniła się w stosunku do wcześniejszej odsłony. Komiksowa grafika doskonale łączy elementy przestrzenne, znajdujące się z reguły na pierwszym planie, z dwuwymiarowym tłem. Na szczególną uwagę zasługuje również unikalny sposób przedstawienia postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Gry podobne do Exit 2

Klasyfikacja PEGI Exit 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Exit 2

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Taito przenosi popularną grę Exit na konsolę Nintendo DS

wiadomość23 sierpnia 2007

Japoński magazyn Famitsu donosi, że firma Taito postanowiła przenieść znaną z Sony PSP grę logiczno-zręcznościową o tytule Exit na konsolę Nintendo DS. Z zapewnień producenta wynika, że konwersja produkcji przebiega sprawnie, w związku z czym jej japońska premiera powinna się odbyć już na początku przyszłego roku.

Posiadacze PlayStation Portable przestaną mieć monopol na ciekawe gry z serii Exit
Posiadacze PlayStation Portable przestaną mieć monopol na ciekawe gry z serii Exit

wiadomość23 maja 2007

Jedynie posiadacze PlayStation Portable mogą cieszyć się obecnie z dwóch części całkiem udanego cyklu Exit. Obie odsłony przygotowali fachowcy z dalekowschodniej korporacji Taito, którzy teraz postanowili stworzyć kolejny epizod owej serii, przeznaczony tym razem wyłącznie dla Xboxa 360. Pierwsze, aczkolwiek dość lakoniczne, informacje na niniejszy temat podał japoński magazyn Famitsu.

PSP
X360