Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDiOSPC
Okładka Puzzle Quest 3 (AND)
OkładkaPuzzle Quest 3 (AND)

Puzzle Quest 3

Trzecia główna część popularnej serii łączącej elementy RPG i gier typu match-3. Puzzle Quest 3 stanowi bezpośrednią kontynuację pierwszej odsłony cyklu, a gracze wcielają się w bohaterów, którzy muszą uratować fantastyczny świat przed zagładą.

Logiczne | fantasy | zagraj za darmo | elementy RPG | 2D | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Puzzle Quest 3 Premiera

2022

PC AND iOS

Puzzle Quest 3 to trzecia odsłona zapoczątkowanego w 2007 roku cyklu produkcji łączących elementy RPG i gier typu match-3. Tytuł został opracowany przez autorów pierwowzoru, czyli studio Infinity Plus Two (wcześniej znane jako Infinite Interactive), a jego wydaniem zajęła się firma 505 Games. Projekt jest dystrybuowany w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Fabuła

Puzzle Quest 3 stanowi bezpośrednią kontynuację pierwszej części serii. Produkcja zabiera nas do fantastycznego świata Etheria, nad którym zawisło widmo zagłady. Gracze wcielają się w bohaterów, których poczynania ukształtują losy całej krainy.

Mechanika

Podobnie jak w poprzednich częściach serii, w Puzzle Quest 3 przemierzamy świat i realizujemy rozmaite zadania, a także toczymy liczne starcia z przeciwnikami. W miarę postępów rozwijamy swoją postać, dzięki czemu możemy stawić czoła coraz większym wyzwaniom. Tym co wyróżnia opisywany tytuł na tle większości innych RPG-ów, jest mechanika starć, czerpiąca garściami z takich gier, jak Bejeweled. Potyczki oparto na zasadach match-3, toteż po spotkaniu twarzą w twarz z oponentem naszym oczom ukazuje się plansza upstrzona kolorowymi kryształami. Łącząc co najmniej trzy elementy tej samej barwy, wykonujemy różnorodne akcje – od zaatakowania nieprzyjaciela, przez uleczenie postaci, po uzupełnienie zapasu many. Oczywiście im więcej elementów tego samego koloru połączymy, tym lepszy będzie efekt naszego działania.

Kwestie techniczne

Puzzle Quest 3 posiada barwną grafikę wykonaną w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Puzzle Quest 3: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
AND
iOS