Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCiOSAND
Okładka Ticket to Earth (PC)
OkładkaTicket to Earth (PC)

Ticket to Earth

Oryginalna mieszanka RPG-a i gry logicznej typu match-3, wydawana w formie epizodów. Ticket to Earth rozgrywa sie w odległej przyszłości na jednej z ludzkich kolonii. W wyniku katastrofy jej mieszkańcy zostają zmuszeni do ewakuacji.

RPG | science fiction | elementy logiczne | 2D | połącz trzy elementy | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ticket to Earth Premiera

15mar2017

iOS

29cze2017

PC

11gru2017

AND

Gry podobne do Ticket to Earth

Puzzle Quest 3

Puzzle Quest 2

Puzzle Quest: Galactrix

Ticket to Earth jest oryginalną mieszanką RPG-a i gry logicznej typu match-3, wydawaną w formie epizodów. Produkcja została opracowana przez niezależne, australijskie studio Robot Circus, a trafiła między innymi na platformę PC, AND i iOS.

Fabuła

Akcja Ticket to Earth toczy się w dalekiej przyszłości, na jednej z pozaziemskich kolonii, zwanej New Providence, której populacja zajmowała się wydobyciem Nitrium – nowego źródła energii, dzięki któremu podróże międzygwiezdne stały się faktem. Od momentu założenia, kolonia należąca do Rinehart Corporation szybko się rozrastała, co w krótkim czasie doprowadziło do podziału na klasy. Z uwagi na narastające napięcie, opracowano tak zwaną The Justice Engine – sztuczną inteligencję mającą (przynajmniej oficjalnie) czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców. Jej uosobieniem byli tak zwani Peace Keepers – egzekutorzy prawa. Stosunkowo stabilna sytuacja uległa zmianie, kiedy rafineria napędzająca przemysł wydobywczy została zniszczona w wyniku wypadku.

Ze względu na niewystarczającą ilość surowca pozostałego do wydobycia założyciele New Providence doszli do wniosku, że nie odbudują placówki. W związku z powyższym przygotowują się do powrotu do domu na pokładzie statku The Martian Princess, który przybył z Ziemi po trwającej dziesięć lat podróży. Niestety na luksus podróży na Błękitną Planetę mogą sobie pozwolić tylko najbogatsi, czyli 1% społeczeństwa, co doprowadziło do wybuchu masowych protestów – na domiar złego mieszkańcy kolonii muszą stawić czoła zastępom agresywnych robotów, kryminalistów i zmutowanym istot, przez co całość wygląda niczym dobrze ukartowany spisek. Rozwikłania zagadki stojącej za tymi wydarzeniami, a także próby zdobycia miejsca na pokładzie The Martian Princess podejmuje się czwórka głównych bohaterów – Rose, Wolf, Doc oraz Seven, nad którymi gracze przejmują bezpośrednią kontrolę.

Mechanika

Wydarzenia, w jakich bierzemy udział w Ticket to Earth, są prezentowane w rzucie izometrycznym. Gra została podzielona na misje, podczas których stopniowo odkrywamy kolejne fragmenty fabularnej układanki. Pomimo że w ich trakcie na wykonanie czeka szereg zadań głównych (polegających na przetrwaniu ataków następujących po sobie fal oponentów, pokonaniu określonej liczby wrogów lub choćby na obronie konkretnego miejsca), urozmaiconych przez rozmaite cele poboczne (wymagające od gracza np. ukończenia danego etapu z maksymalną ilością życia), filarem zabawy są starcia z kryminalistami, robotami próbującymi siłą zaprowadzić pokój oraz z wyjątkowo agresywnymi mutantami.

Potyczki rozgrywają się w trybie turowym, na planszy podzielonej na kolorowe, kwadratowe pola. Wejście protagonisty na jedno z nich owocuje wzmocnieniem określonej umiejętności i wypełnieniem paska symbolizującego jej siłę, co możemy wykorzystać, by zdobyć przewagę na polu bitwy. Wzorem wspomnianych wcześniej gier logicznych typu match-3, sukces gwarantuje nam jednoczesne przejście przez jak największą liczbę pól – w ten sposób otrzymujemy na przykład możliwość konwersji pozostałych kwadratów na takie, których potrzebujemy w danym momencie lub wzmocnienia poszczególnych ataków.

W miarę czynionych postępów pozyskujemy tokeny, w zamian za które możemy zwiększyć potencjał bojowy naszego podopiecznego. Z uwagi na fakt, że rozbudowane drzewko obejmuje ponad setkę zdolności, warto pamiętać, że zakup potężniejszych umiejętności wymaga uiszczenia większej opłaty.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa oprawa graficzna jest mocną stroną wydanego na platformie PC, AND i iOS Ticket to Earth. Całość została utrzymana w przyjemnym dla oka, kreskówkowym stylu.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Ticket to Earth: Odpowiednia dla każdego wieku.

Ticket to Earth Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7
 • Zalecane:
 • Intel Core i7 2.66 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 9800 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
PC
iOS
AND