Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDiOS
Okładka Super Glyph Quest (iOS)

Super Glyph Quest

Super Glyph Quest to hybryda gatunkowa łącząca mechanizmy gier logicznych typu match-3 z rozbudowanymi elementami RPG. Gracze wcielają się maga, który walczy z potworami za pomocą zaklęć aktywowanych poprzez tworzenie ciągów minimum trzech symboli tego samego typu.

Logiczne | fantasy | elementy RPG | połącz trzy elementy

Okładka Super Glyph Quest (iOS)

data premiery gry:

22paź2014

iOS

28maj2015

AND
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Glyph Quest to mobilna gra logiczna typu match-3. Tytuł wyprodukowała grupa byłych pracowników studia Bullfrog, pod przewodnictwem Alexa Trowersa. Jest to bezpośrednia kontynuacja Glyph Quest tego samego zespołu.

Tak jak pierwsza część, produkcja łączy typowo logiczną rozgrywkę wzorowaną na serii Bejeweled z elementami RPG. Ponownie wcielamy się w najemnego maga, który zarabia na życie walcząc z potworami. Na górze ekranu znajdują się różnokolorowe symbole reprezentujące żywioły i składniki, a zaklęcia rzucamy dopasowując je w ciągi minimum trzech. Im więcej symboli połączymy na raz, tym większe obrażenia zada nasz czar. Wygrywanie nagradzane jest punktami doświadczenia oraz złotem. To pierwsze służy do wydłużania paska życia i uzyskiwania dostępu do coraz lepszego ekwipunku, a za złoto kupujemy przydatne przedmioty.

Od typowych hybryd RPG i gier logicznych odróżnia Super Glyph Quest poziom rozbudowania mechanizmów walki. Po pewnym czasie mag zyskuje moc tworzenia kombinacji żywiołów i wtedy dopiero zaczyna się prawdziwa zabawa. Różne kombinacje dają mocno odmienne zaklęcia i tylko intensywne eksperymentowanie ze zróżnicowanymi recepturami pozwala odkryć najpotężniejsze czary.

W porównaniu z pierwszą częścią Super Glyph Quest oferuje masę nowych lokacji, przedmiotów i potworów oraz dwa dodatkowe żywioły. Ponadto przeciwnicy mogą wreszcie atakować w grupach. Nie zabrakło również nowej kampanii fabularnej, podczas której po raz pierwszy otrzymujemy okazję wchodzenia w interakcje z postaciami niezależnymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Super Glyph Quest

Wymagania wiekowe Super Glyph Quest

12+

iOS
AND