Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Oddyssey: Your Space, Your Way (PC)
OkładkaOddyssey: Your Space, Your Way (PC)

Oddyssey: Your Space, Your Way PC

Oddyssey: Your Space, Your Way to polska produkcja, w której zarządzamy grupą astronautów na statku kosmicznym. Rozbudowa jednostki, tryb kooperacji, zbieranie surowców i nauka nowych technologii to część elementów zawartych w grze.

Symulacje | science fiction | kosmiczne | elementy strategiczne | polskie | indie | kooperacja | statki kosmiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Oddyssey: Your Space, Your Way Premiera PC

wczesny dostęp

grudzień2021

2022

Steam

2022

producent: Weird Fish wydawca: 505 Games Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Oddyssey: Your Space, Your Way

FTL: Faster Than Light

Space Crew

Out of Space

Oddyssey: Your Space, Your Way to przygodowa produkcja przeznaczona zarówno dla jednego gracza, jak i umożliwiająca zabawę z innymi w trybie kooperacji. Gra od studia Weird Fish nastawiona jest na eksplorację kosmosu, zbieranie znajdujących się tam surowców i dbanie o potrzeby naszej załogi, a wszystko po to, by ocalić ludzkość. Za wydanie produkcji odpowiedzialne jest 505 Games.

Fabuła

Akcja gry Oddyssey: Your Space, Your Way osadzona jest w przyszłości, w której życie gatunku ludzkiego jest zagrożone przez lecącą w kierunku Ziemi gigantyczną asteroidę, która obróci ich dotychczasowy dom w pył. Ludzkość się na to jednak przygotowała i wybudowała ARK Mothership, statek stanowiący ostatnią deskę ratunku. Na jego pokładzie zmieściło się 2 miliony pozostawionych w śnie kriogenicznym ludzi, a naszym zadaniem jest znalezienie przyjaznej planety nadającej się do skolonizowania i stworzenia im nowego domu. W tym celu zarządzamy czteroosobową załogą, na której barkach spoczywa zdobycie surowców niezbędnych do wykonania skoku do nowego układu planetarnego.

Mechanika

Akcję w Oddyssey obserwujemy z widoku izometrycznego, a sama rozgrywka dzieli się na kilka segmentów. Przed nami eksplorowanie kosmosu w celu zbierania surowców. Na swojej drodze natkniemy się na przykład na asteroidy, w których możemy kopać, zdobywając cenne składniki służące zarówno jako paliwo dla naszego statku, ale jak i materiał potrzebny do skonstruowania nowych i bardziej efektywnych narzędzi. W przestrzeni kosmicznej napotkamy również obcą technologię różnej maści, którą możemy przestudiować, aby nauczyć się czegoś nowego albo usprawnić działanie już nam znanej. W tym samym czasie inni członkowie załogi mogą skupić się na rozbudowie statku, stawiając dodatkowe pomieszczenia, czy stanąć za jego sterami, by uniknąć zderzenia z asteroidami, a nawet podjąć się walki z atakującymi go obcymi.

Odpowiednie zarządzanie członkami załogi jest kluczowe, bo każdy z nich nie dość, że może nabawić się nieprzyjemnego statusu wpływającego na tempo wykonywania powierzonych zadań, to jeszcze gdy zbagatelizujemy objawy i pozostawimy ludka samemu sobie, to jest szansa, że ten zakończy swój żywot. Co prawda, w takim wypadku na jego miejsce wybudzamy jednego z dwóch milionów pasażerów, których geny możemy dodatkowo modyfikować, by nauczyć ich nowych zdolności, ale może się okazać, że ten i tak będzie posiadał gorsze statystyki niż nasz utracony podopieczny.

W grze musimy też dbać nie tylko o członków załogi, ale i nasz statek, który nie raz będziemy musieli naprawiać z różnorakich powodów, np. po zetknięciu się z asteroidą.

Oprawa wizualna Oddyssey: Your Space, Your Way jest bardzo kolorowa i stylistyką nawiązuje do komiksów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Oddyssey: Your Space, Your Way: 12+

Oddyssey: Your Space, Your Way Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-750 2.67 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7950 lub lepsza
  • Windows 7/8/10