Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Quarantine (PC)

Quarantine PC

Quarantine to strategia turowa, w której kierujemy międzynarodową agencją powołaną do walki z pandemiami wywołanymi przez wirusy, bakterie i priony.

Strategiczne

PC Windows
Okładka Quarantine (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9lutego2017

wczesny dostęp

24maja2017

24maja2017

Steam

Quarantine to wydana na PC turowa strategia poruszająca rzadko widywaną w tym gatunku tematykę walki z chorobami. Grę opracowało studio Sproing Interactive, czyli autorzy takich tytułów jak Cursed Mountain, Panzer Tactics HD czy Undercover: Operation Wintersun.

Fabuła

W Quarantine wcielamy się w szefa grupy Pandemic Defense, czyli globalnej agencji powołanej w celu walki z zakażeniami wywoływanymi przez wirusy, bakterie i priony. Rozgrywka toczy się się o najwyższą stawkę i od naszych działań zależy los całego gatunku ludzkiego.

Mechanika

Wydane na PC Quarantine to rozgrywana w systemie turowym strategia, gdzie naszym celem jest wykrywanie chorób, ograniczanie tempa ich rozprzestrzeniania oraz wynajdowanie terapii mogących uzdrowić zarażonych. Podczas zabawy gracz musi werbować specjalistów i wysyłać ich na misje w różne zakątki świata. Nasi podwładni mogą należeć do jednej z czterech kategorii – medyków, naukowców, dyplomatów i agentów sił bezpieczeństwa. Autorzy nie zapomnieli o systemie rozwijania ich zdolności, co jednocześnie powoduje, że śmierć każdego weterana jest bardzo dotkliwa. Konieczne jest również gromadzenie próbek, prowadzenie badań, ulepszanie technologii oraz, zgodnie z tytułem, również organizowanie kwarantann mających zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji. Od naszej skuteczności zależą otrzymywane przez organizację fundusze.

W Quarantine choroby są powodowane nie tylko przez wirusy, ale również przez bakterie i priony. Każdy z tych typów zagrożeń posiada unikalne cechy, efekty i metody działania. Co ciekawe, ich zachowaniami oraz rozwojem sterują rozbudowane moduły sztucznej inteligencji, które próbują nas przechytrzyć – np. wydostają się z kwarantann lub przechodzą mutacje, uodparniając się na opracowane przez nas terapie.

Podczas zabawy zajmujemy się także inwestowaniem w ulepszanie centrum dowodzenia i sprzętu oraz stawianiem przenośnych baz w miejscach pojawienia się chorób. Szczególnie istotną rolę odgrywa też ochrona miast, a jeśli się to nie uda, to konieczne jest opanowanie powstałego w nich chaosu.

Co ciekawe, wiele elementów chorób generowanych jest losowo, co w połączeniu z dynamiczną sztuczną inteligencją sprawia, że grę można przechodzić wielokrotnie bez uczucia nudy. O różnorodność wrażeń dbają również trzy poziomy trudności oraz wiele alternatywnych miejsc rozpoczęcia rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Quarantine

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Quarantine

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2125 3.3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-2405S 3.3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 10 64-bit