Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka That Which Sleeps (PC)
OkładkaThat Which Sleeps (PC)

That Which Sleeps PC

That Which Sleeps to opracowana przez zespół King Dinosaur Games nietypowa turowa strategia fantasy, w której jako złe bóstwo próbujemy przejąć kontrolę nad światem. Dokonujemy tego głównie za pomocą ludzkich agentów, siejących zamęt i podkopujących fundamenty społeczeństwa.

Strategiczne | fantasy | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

That Which Sleeps Premiera PC

anulowana

producent: King Dinosaur Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do That Which Sleeps

Age of Wonders III

Warlock 2: The Exiled

Skyward Collapse

That Which Sleeps to strategia fantasy rozgrywana w systemie turowym. Jest to debiutancki projekt bostońskiego studia King Dinosaur Games.

W grze wcielamy się prastarą istotę, będącą ucieleśnieniem zła, która dawno temu została uwięziona, a teraz po przebudzeniu zamierza przejąć kontrolę nad światem, przypominającym typowe krainy fantasy. Niestety, wielki przedwieczny jest osłabiony i próby bezpośredniej konfrontacji szybko skończą się dla niego tragicznie. Musi więc pozostawać w ukryciu, wykorzystując wiernych mu sługusów do bardziej subtelnego podkopywania pozycji wszystkiego, co dobre. Podczas zabawy konieczne jest znalezienie odpowiedniej równowagi między sianiem zamętu, a unikaniem wykrycia przez potężnych herosów gotowych z radością zakończyć naszą plugawą egzystencję.

Rozpoczynając zabawę, gracze wybierają między kilkoma różnorodnymi scenariuszami rozgrywki, zaś każdy z nich można dowolnie skonfigurować. Potem decydujemy, którym przedwiecznym zagramy. Dostępne bóstwa różnią się między sobą, posiadając unikalne moce oraz drzewka rozwoju. Wszystko to sprawia, że grę można przechodzić wielokrotnie bez uczucia nudy.

Krainę zamieszkuje wiele samodzielnych postaci sterowanych przez sztuczną inteligencję, w tym herosów i monarchów. Każda z tych osób z posiada własne ambicje, więc jeśli pozostaniemy w ukryciu, to postacie często będą ze sobą rywalizowały podczas realizacji osobistych celów. Naszym głównym narzędziem w budowaniu imperium zła są agenci, za pomocą których możemy m.in. infiltrować rządy państw, podkopywać gospodarkę, terroryzować mieszkańców wsi, odprawiać plugawe rytuały oraz prowadzić wykopaliska w celu zdobycia cennych artefaktów. Każdy z agentów również jest konkretną osobą, z własnymi cechami i umiejętnościami. Zabawę wzbogacają losowe wydarzenia fabularne, podczas których otrzymujemy specjalne zadania i zmuszeni jesteśmy do podejmowania ważnych decyzji.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe That Which Sleeps: 12+