Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Panzer Tactics HD (PC)

Panzer Tactics HD PC

Rozbudowany remake strategii turowej Panzer Tactics, która ukazała się pierwotnie w 2007 roku na przenośnych konsolach Nintendo DS.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | taktyczne

PC Windows
Okładka Panzer Tactics HD (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22maja2014

22maja2014

pudełko PL

Panzer Tactics HD to remake taktycznej strategii turowej, przenoszącej graczy w realia II wojny światowej i najsłynniejszych bitew pancernych tego okresu. Gra ukazała się pierwotnie w 2007 roku wyłącznie na konsolach Nintento DS, a jej producentem jest austriackie studio Sproing, mające na swoim koncie współpracę przy promujących aktywny wypoczynek grach Kinect Sports, Dance! It’s Your Stage i Your Shape: Fitness Evolved. Obowiązki wydawcy wzięła zaś na siebie znana m.in. z ostatnich odsłon serii Jagged Alliance firma bitComposer Games.

W 1939 roku hitlerowska armia zaatakowała Polskę, rozpętując największą wojnę w dziejach ludzkości. Panzer Tactics pozwala graczom wziąć udział w trzech historycznych kampaniach, odtwarzających najważniejsze potyczki pancerne II wojny światowej. W grze możemy poprowadzić atak wojsk Wehrmachtu lub kontrofensywę Armii Czerwonej, a także wziąć udział w wyzwoleńczym marszu sił alianckich. Od naszych umiejętności zależeć będą m.in. losy szeregu tajnych operacji przeprowadzanych na tyłach wroga, przebieg bitwy pod Stalingradem i finalnie – oswobodzenie Europy spod jarzma okupanta.

Pod względem mechaniki mamy do czynienia z klasyczną strategią turową, rozgrywaną na heksagonalnej mapie i przypominającą nieco kultową wojenną serię firmy SSI, Panzer General. Do naszej dyspozycji oddano łącznie ponad 30 misji w ramach przewidzianej na ok. 60 godz. kampanii, a także szereg scenariuszy dodatkowych. Autorzy przygotowali imponującą liczbę ponad 150 jednostek lądowych, morskich i powietrznych oraz 30 oficerów, których pomoc oraz wpływ na morale oddziału okaże się nieoceniona w przebiegu niejednej bitwy. Dzięki takiemu zróżnicowaniu gra pozwala na zastosowanie szeregu rozmaitych taktyk, zależnych od preferencji samych graczy. Na efekty naszych działań wpływać będzie także szereg czynników, takich jak pory roku, pogoda czy ukształtowanie terenu.

W Panzer Tactics HD znajdziemy wszystkie misje oraz mechanikę oryginalnej wersji gry, przemodelowaną pod kątem możliwości komputerów PC i urządzeń mobilnych. Najbardziej widoczną zmianą jest oczywiście przejrzysta i czytelna szata graficzna, wykonana w wysokiej rozdzielczości oraz przyjazny interfejs, który nie powinien sprawić problemu nawet mniej doświadczonym strategom. W przeciwieństwie do wersji na Nintendo DS, która pozwalała na rywalizację do 4 graczy za pośrednictwem WiFi, autorzy nie przewidzieli niestety możliwości rozgrywki wieloosobowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 109,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Panzer Tactics HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Panzer Tactics HD

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7/8