Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Kroniki Myrtany - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Kroniki Myrtany: Porady na start Kroniki Myrtany poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Kronik Myrtany znajdziecie wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przetrwania pierwszych godzin (i nie tylko) w grze.

Na tej stronie poradnika do moda Kroniki Myrtany do gry Gothic 2 znajdziecie informacje mające na celu pomóc Wam przetrwanie początkowej fazy produkcji. Te porady znacznie ułatwią Wam grę.

Początki zawsze są trudne. Nawet osoby, które swoją przygodę z serią Gothic mają już za sobą muszą liczyć się z tym, że świat Kronik Myrtany różni się od tego, co znamy z gry Gothic 2. Biorąc pod uwagę ogrom możliwości, wyspa Archolos przypomina bardziej kolejną odsłonę cyklu lub rozszerzenie, a nie modyfikację. Poniżej znajdziecie nieco porad zarówno dla nowych graczy, jak i weteranów przygód Bezimiennego.

Nie sprzedawaj lag

Fanom serii Gothic raczej nie trzeba przedstawiać tej broni. Jest to zwykły kij, który zadaje niewielkie obrażenia i nie przedstawia praktycznie żadnej wartości pieniężnej. W Kronikach Myrtany lagę można jednak wykorzystać w craftingu. Dzięki niemu zrobicie szaszłyki oraz wystrugacie sobie bełty lub strzały - całkiem użyteczne.

Zbieraj wszystko

Jest to porada szczególnie przydatna na początku rozgrywki, gdy nie macie grosza przy duszy. Bohater nie ma wskaźnika przeciążenia lub limitu rzeczy, jakie może ze sobą nosić. Dlatego też nie musicie się martwić o ilość rupieci w plecaku. Oczywiście niektóre przedmioty mogą się wydawać nieprzydatne na pierwszy rzut oka, ale zawsze można je sprzedać (choćby za 1 sztukę złota), a często mają zastosowanie w craftingu.

Gotuj jedzenie

Podczas gry znajdziecie, dostaniecie lub możecie kupić wiele przepisów. Dzięki nim zregenerujecie życie i manę szybciej, niż w przypadku jedzenia nieprzetworzonego pożywienia lub usmażonego mięsa. Szczególnie jeżeli nie macie pod ręką mikstur.

Jak najszybciej nauczyć się pozyskiwać trofea

Zdzieranie skór, pozyskiwanie zębów itp. to bardzo dobry sposób aby zarobić, szczególnie na początku. Dodatkowo te umiejętności nie kosztują wiele punktów nauki, jedynym minusem jest ich wysoka cena w złocie.

Nie sprzedawaj rzeczy gdzie popadnie

Tablice ogłoszeń, bądź kartki znajdowane podczas szperania, mogą posiadać informacje o kupcach potrzebujących i skupujących konkretne towary. Płacą oni dużo lepiej, niż zwykli sklepikarze. Niektóre oferty są ważne jedynie na ustaloną liczbę dóbr, inne nie mają takich ograniczeń.

Korzystaj z beczki

W osadzie Silbach spędzicie kilka pierwszych godzin gry. Niejednokrotnie wrócicie do niej ranni. Warto zwrócić wtedy uwagę na beczkę z wodą, napicie się z niej spowoduje odnowienie połowy zdrowia. Można jej jednak używać tylko raz na kilka godzin.

Tablice ogłoszeń są jedną z wielu nowości wprowadzonych w Kronikach Myrtany - Kroniki Myrtany: Porady na start - Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Nie przegap tablic ogłoszeń

Tablice ogłoszeń są jedną z wielu nowości wprowadzonych w Kronikach Myrtany. Informują one o tym co się dzieje w okolicy. Dodatkowo można na nich znaleźć listy sprzedawców oraz nauczycieli, a niekiedy nawet zlecenia.

Kroniki Myrtany mogą pochwalić się dość bogatą biblioteką - Kroniki Myrtany: Porady na start - Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Czytaj wszystko

Kroniki Myrtany mogą pochwalić się dość bogatą biblioteką. Podczas podróży znajdziecie wiele ksiąg oraz listów. Warto czytać wszystko, gdyż zaznajomienie się z nową lekturą daje zastrzyk doświadczenia. Niejednokrotnie po przeczytaniu kartki aktywuje się również zadanie, a nawet nauczycie się cennej umiejętności.

Unikaj walk z wieloma przeciwnikami

Gothic nie należy do najłatwiejszych gier, szczególnie początki mogą sprawić problemy. Dlatego też warto przestrzegać jednej zasady - nie atakujcie grup. Najlepiej odciągać przeciwników jeden od drugiego i zabijać ich pojedynczo. Jeżeli macie przed sobą wizję walki z kilkoma silnymi wrogami, to warto wykorzystać teren i atakować ich z pozycji, do której oni się nie dostaną. Można też zawsze się wycofać i biec, aż większość przeciwników sobie odpuści i zostanie najwytrwalszy (choć czasami zwierzęta są szybsze).

Chodź pieszo

W grze jest kilka sposobów na szybką podróż, dzięki temu możecie oszczędzić czas. To kusząca opcja, ale chodząc możecie odkryć wiele miejsc i skarbów. Ponadto na drogach znajduje się dużo zwierzyny łownej oraz okazji do zdobycia dodatkowego doświadczenia.

Kup mapy ze znacznikami

Pierwsze mapy możecie kupić już na początku rozgrywki - w karczmie miejscowości Silbach, u barmana Bastiana. Warto zaopatrzyć się w nie przed wyruszeniem w daleką podróż, gdyż świat jest dość spory. Polecam jednak kupić te ze znacznikami. Pokazują one lokacje najważniejszych miejsc oraz są w dużo lepszej rozdzielczości, niż te bez oznaczeń.

1 - Kroniki Myrtany: Porady na start - Kroniki Myrtany - poradnik do gry
Twórcy Kronik Myrtany wprowadzili możliwość zbierania surowców - Kroniki Myrtany: Porady na start - Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Zainwestuj w pozyskiwanie zasobów

Twórcy Kronik Myrtany wprowadzili możliwość zbierania surowców. Można je znaleźć w postaci ściętych drzew lub złóż metali. Zaimplementowano również statystykę - pozyskiwanie zasobów. Na początek można ją zwiększyć w Silbach u farmera Dismasa (znajduje się naprzeciw chaty burmistrza, za mostem), natomiast zaawansowany nauczyciel znajduje się w stoczni w mieście Archolos. Kosztuje to jedynie kilka sztuk złota.

Warto poczynić taką inwestycję, gdyż wydobywanie złóż bez niej spowoduje jedynie, że trochę się podszkolimy w tej sztuce, a zostaniemy bez surowców (są nieodnawialne) - Kroniki Myrtany: Porady na start - Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Warto poczynić taką inwestycję, gdyż wydobywanie złóż bez niej spowoduje jedynie, że trochę się podszkolimy w tej sztuce, a zostaniemy bez surowców (są nieodnawialne).

Nie wykorzystuj wszystkich zwojów

W Kronikach Myrtany zaimplementowano mechanikę przepisywania zwojów. O ile macie odpowiednie składniki (w tym zwój z danym czarem) oraz umiejętności, możecie bez przeszkód powiększyć magiczny arsenał.

Zwiedź wszystkie zakamarki Silbach

Silbach jest pierwszą osadą, do jakiej traficie w Gothic 2 kroniki Myrtany. W pogoni za zadaniami oraz doświadczeniem nie możecie zapomnieć o jej eksploracji. Znajduje się tu wiele przydatnych rzeczy oraz mieszków ze złotem. Wystarczy się porozglądać.

Sprawdzaj dna akwenów wodnych

Pływanie w serii Gothic nie należy do najbardziej przydatnych umiejętności, dlatego wielu graczy rzadko się moczy. Podróżowanie wodą wiążę się jednak z pewnym bonusem, o którym wielu zapomina - często na dnie akwenów wodnych można znaleźć skarb: drogocenne przedmioty, mieszki ze złotem, a nawet pierścienie lub amulety.