Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Kroniki Myrtany - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Kroniki Myrtany: Spłata długu - solucja, opis przejścia Kroniki Myrtany poradnik, solucja

Poniższa solucja opisuje zadanie Spłata długu z moda Kroniki Myrtany.

Ostatnia aktualizacja: 3 sierpnia 2022

Na tej stronie poradnika opisaliśmy solucję misji Spłata długu z moda Kroniki Myrtany. Dowiecie się z niej m. in. jak znaleźć drewno oraz w jaki sposób możecie zdobyć magiczną księgę. Pomożemy w nim Silbach odbudować się.

Nagroda i początek zadania

Nagroda: 600 exp, 120 sztuk złota (w przypadku przyniesienia obu stert drewna, w przeciwnym razie połowa tego)

Po wykonaniu zadania głównego Spotkanie po latach, będziecie mogli porozmawiać z karczmarzem Bastianem o tym, czy nie znajdzie się dla Was jakaś praca. Poprosi on o dostarczenie mu drewna.

Budulec możecie dostać z dwóch źródeł - z wieży sygnałowej lub z obozu drwali. Jeżeli chcecie dostać większą nagrodę, to najlepiej odwiedzić oba te miejsca, choć już wizyta w jednym jest wystarczająca do ukończenia zadania (choć z mniejszą nagrodą).

Wieża sygnałowa

Aby do niej dotrzeć, należy wyjść przez południową bramę i udać się ścieżką po lewej stronie, która prowadzi w górę. Gdy dojdziecie do rozwidlenia, skręćcie w prawo. Po drodze czeka na Was kilka wilków i ścierwojadów.

1 - Kroniki Myrtany: Spłata długu - solucja, opis przejścia - Kroniki Myrtany - poradnik do gry
Tak wygląda cel podróży. - Kroniki Myrtany: Spłata długu - solucja, opis przejścia - Kroniki Myrtany - poradnik do gry
Tak wygląda cel podróży.

Jak dotrzecie na miejsce, to poszukajcie Johana.

Mężczyzna nie będzie się chciał podzielić drewnem, chyba że zgodzicie się przynieść mu coś w zamian - Kroniki Myrtany: Spłata długu - solucja, opis przejścia - Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Mężczyzna nie będzie się chciał podzielić drewnem, chyba że zgodzicie się przynieść mu coś w zamian. Należy dać mu alkohol o nazwie Ognik. Jeżeli do tej pory nie udało się Wam znaleźć jakiejś butelki, to trunek sprzedaje karczmarz Bastian.

Po otrzymaniu napitku, Johan zaprowadzi Was do składziku. Należy pociągnąć za dźwignię i wziąć z magazynu jeden stos drewna. Jeżeli weźmiecie więcej, wtedy zostaniecie zaatakowani.

UWAGA - Kroniki Myrtany: Spłata długu - solucja, opis przejścia - Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Obóz drwali

UWAGA

W zależności od momentu, w którym wykonujecie to zadanie, może być już dostępna szybka podróż. Aby znaleźć się w okolicach obozu drwali, wystarczy udać się z gońcem gildii Araxos do obozu węglarzy. Nie zalecamy tego jednak. W trakcie "osobistej" podróży można zdobyć cenne przedmioty - szczególnie przydatne dla osób chcących zająć się magią.

Obóz drwali jest drugim miejscem, w którym możecie zdobyć drewno. Podążajcie ścieżką tak samo, jak w przypadku trasy do wieży sygnałowej. Tym razem jednak mińcie ją i pójdźcie dalej w kierunku wodospadów i mostu.

Przejdźcie przez mosty, pilnuje ich kilka goblinów - Kroniki Myrtany: Spłata długu - solucja, opis przejścia - Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Przejdźcie przez mosty, pilnuje ich kilka goblinów. Nieco dalej zobaczycie zniszczony wóz i bandytę.

Warto się tutaj rozejrzeć - Kroniki Myrtany: Spłata długu - solucja, opis przejścia - Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Warto się tutaj rozejrzeć. Po zbliżeniu się, uciekinier Was zaatakuje. Gdy go zabijecie, przeszukajcie ciało martwego kupca. Znajdziecie przy nim list oraz, co ważniejsze dla magów, księgę Wiedza Magiczna - Krąg Pierwszy Tom II.

UWAGA

  1. Zdobycie tomu pierwszego opisaliśmy w zadaniu Sztuka pisania.
  2. Po przeszukaniu ciała martwego podróżnika, zaatakuje Was kolejny uciekinier. Warto być na to gotowym.

Po zabiciu drugiego przeciwnika, powinniście zabrać z jego zwłok klucz. Pasuje do srebrnej skrzynki, znajdującej się pod wozem.

Wyciągniecie z niej Amulet ze srebrnej skrzynki (+10 do maksymalnej ilości punktów trafień) - Kroniki Myrtany: Spłata długu - solucja, opis przejścia - Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Wyciągniecie z niej "Amulet ze srebrnej skrzynki" (+10 do maksymalnej ilości punktów trafień)

Idźcie dalej, nie próbujcie jednak przechodzić przez skalny łuk. Znajduje się tam golem.

Lepiej (i krócej) jest wskoczyć w tym miejscu do wody i resztę trasy pokonać podróżując rzeką - Kroniki Myrtany: Spłata długu - solucja, opis przejścia - Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Lepiej (i krócej) jest wskoczyć w tym miejscu do wody i resztę trasy pokonać podróżując rzeką. Uważajcie jednak na brzegi, gdyż woda nie jest głęboka, a po bokach znajdują się groźne zębacze.

Idźcie, aż zobaczycie zabudowania. To obóz węglarzy.

Mińcie go i ruszcie ścieżką w lewo - Kroniki Myrtany: Spłata długu - solucja, opis przejścia - Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Mińcie go i ruszcie ścieżką w lewo.

I podążajcie drogą aż do obozu drwali - Kroniki Myrtany: Spłata długu - solucja, opis przejścia - Kroniki Myrtany - poradnik do gry

I podążajcie drogą aż do obozu drwali. Porozmawiajcie tam z Knutem. Mężczyzna nie będzie chciał podzielić się z Wami drewnem, chyba, że znajdziecie jego zaginionego pracownika.

Elco znajduje się w obozie węglarzy - Kroniki Myrtany: Spłata długu - solucja, opis przejścia - Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Elco znajduje się w obozie węglarzy. Z boku budynku, pomiędzy kłodami.

Mężczyzna nie będzie zachwycony wizją powrotu do ciężkiej pracy przy wycince - Kroniki Myrtany: Spłata długu - solucja, opis przejścia - Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Mężczyzna nie będzie zachwycony wizją powrotu do ciężkiej pracy przy wycince. Możecie go do tego zmusić, co skończy się walką. Opłacalniejszą opcją jest jednak pomoc nieszczęśnikowi. Jeżeli podczas rozmowy z Elco zgodzicie się oszukać Knuta, to powinniście wybrać dialog "myślę, że mógłbyś się nieco bardziej postarać". Da Wam to dodatkowe 35 sztuk złota.Niezależnie od wybranej opcji, należy wrócić do Knuta. Nagroda za rozmowę z nim wyniesie 50 exp i drewno.Z dwoma stertami budulca powinniście teraz wrócić do Bastiana.