Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Kroniki Myrtany - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Kroniki Myrtany: Czeladnik - jak nim zostać? Kroniki Myrtany poradnik, solucja

Z tej strony dowiecie się jak zostać czeladnikiem w modzie Kroniki Myrtany.

Ostatnia aktualizacja: 31 stycznia 2022

Poniżej znajdziecie odpowiedź na to, jak zostać czeladnikiem w modzie Kroniki Myrtany.

Aby zostać czeladnikiem w modzie Kroniki Myrtany należy w pierwszej kolejności być obywatelem, jak tego dokonać dowiecie się z osobnej strony solucji - Obywatel Marvin.

Wraz z otrzymaniem obywatelstwa, dostaniecie listę osób, które mogą Was przyjąć na czeladników. Poniżej przedstawiamy mistrzów oraz profity płynące z pracy dla nich.

  1. Slager, rzeźnik, dzielnica rzemieślnicza (zadanie: Praca dla rzeźnika); możecie u niego sprzedać po dobrej cenie mięso (surowe i smażone), tłuszcze oraz nasiona. Ponadto za darmo nauczy Was podstaw alchemii i oprawiania zwierząt.
  2. Odgar, kowal, dzielnica rzemieślnicza (zadanie: Praca dla kowala); możecie u niego sprzedać po jednej sztuce własnoręcznie wykonanej broni do walki wręcz. Ponadto za darmo nauczy Was kowalstwa.
  3. Hershlik, alchemik, dzielnica targowa (zadanie: Praca dla alchemika); możecie u niego sprzedać po dobrej cenie mikstury, ponadto za darmo nauczy Was alchemii.
  4. Frida, łuczarka, dzielnica targowa (zadanie: Praca dla łuczarza); możecie u niej sprzedać skóry - po dwukrotnie lepszej cenie niż nie będąc jej czeladnikiem. Ponadto może Was nauczyć za darmo łuczarstwa oraz odkupi po jednej sztuce każdej zrobionej własnoręcznie broni dystansowej;
  5. Davis, ślusarz, dzielnica rzemieślników (zadanie: Praca dla cieśli); możecie u niego sprzedać po dobrej cenie drewno do wyrobu broni (można je pozyskać z powalonych drzew za pomocą siekiery), do tego odkupi od Was srebrne i złote kosztowności. Ponadto może Was nauczyć za darmo otwierania zamków.
Jeżeli przy wyborze pracodawcy kierujecie się głównie chęcią zysku, to prawdopodobnie Frida jest najlepszym wyborem, szczególnie, jeżeli walczycie bronią dystansową i tworzycie własny oręż. - Kroniki Myrtany: Czeladnik - jak nim zostać? - Kroniki Myrtany - poradnik do gry
Jeżeli przy wyborze pracodawcy kierujecie się głównie chęcią zysku, to prawdopodobnie Frida jest najlepszym wyborem, szczególnie, jeżeli walczycie bronią dystansową i tworzycie własny oręż.

Za przyjęcie w poczet czeladników u większości mistrzów otrzymacie 750 exp, tylko zostanie uczniem cieśli da Wam jedynie 400 exp.

{ramkazielona}

Uwaga

  1. Wykonanie zadań dla poszczególnych mistrzów nie sprawi automatycznie, że staniecie się ich uczniami. Musicie dodatkowo odbyć z nimi konwersację, więc nic nie stoi na przeszkodzie wykonania wszystkich misji.
  2. Nieważne dla którego mistrza chcecie pracować, warto wykonać zadanie Praca dla alchemika, gdyż przy okazji nauczycie się przydatnej umiejętności pozyskiwania nasion z ciał zwierząt (można ją wykorzystać w zadaniu oraz do tworzenia mikstur).
  3. Zastanówcie się dobrze nad Waszym wyborem, gdyż będziecie "skazani" na swojego mistrza długi czas. Co prawda w późniejszym etapie gry możecie zostać czeladnikiem u drugiego pracodawcy, jednak sporo czasu upłynie do tego momentu.{/ramkazielona}